Jak wyłączyć automatyczne odnowienie subskrypcji Apple Music?

Zobacz, w jaki sposób wyłączyć automatyczne przedłużanie subskrypcji Apple Music, zanim skończy Ci się bezpłatny 3-miesięczny okres próbny?

Automatyczne przedłużanie subskrypcji Apple Music

Zgodnie z obietnicą 30 czerwca 2015 roku Apple, wraz z aktualizacją systemu iOS 8.4, uruchomiło nową usługę streamingu muzyki Apple Music. Usługa oferuje zarówno darmowe jak i płatne opcje dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów z systemem iOS 8.4.

Jednak, aby korzystać z bezpłatnego trzymiesięcznego okresu próbnego oraz jakiejkolwiek opcji usługi Apple Music należy zalogować się przy użyciu naszego Apple ID i wybrać pakiet Indywidualny lub Rodzinny. Subskrypcja Indywidualna będzie kosztować, po okresie próbnym, 4,99 euro (około 21 zł), natomiast Rodzinna 7,99 euro (około 33,50 zł).

Jeśli chcesz korzystać z Apple Music za darmo tylko przez 3 miesiące, możesz od razu wyłączyć Automatyczne przedłużenie subskrypcji.

Jak wyłączyć automatyczną subskrypcję Apple Music, przed upływem bezpłatnego okresu próbnego?

  1. Możesz wyłączyć automatyczne odnawianie bezpłatnego okresu próbnego, przechodząc do sekcji iTunes i App Store w aplikacji Ustawienia w telefonie iPhone lub na iPadzie.
  2. Wybierz swoje Apple ID lub zaloguj się na swoje Apple ID, a następnie wybierz Pokaż Apple ID.
  3. Przewiń w dół, aż pojawi się sekcja Subskrypcje i wybierz Zarządzaj przy pozycji Subskrypcja Apple Music.
  4. Dotknij suwak Automatyczne przedłużania, tak aby nie był widoczny niebieski przycisk. (Domyślnie odnowienie subskrypcji jest włączone).
  5. Teraz możesz korzystać z darmowego pakietu Apple Music bez obawy, że za 3 miesiące (30 września 2015 roku, jeśli włączyłeś dzisiaj usługę) zostanie pobrane 4,99 lub 7,99 euro z Twojego konta.

Pod systemem iOS 11 należy przejść do Ustawienia → iTunes Store i App Store → wybrać swoje Apple IDPokaż Apple ID →  Subskrypcje → Anuluj subskrybcję.

Darmowy okres próbny daje dostęp do wszystkich opcji usługi Apple Music: możesz słuchać stacji radiowych w tym Beats 1, masz dostęp do całej biblioteki iTunes oraz do osi czasu artystów w opcji Connect. Zobacz listę dostępnych opcji w wersji bezpłatnej i z wybranym pakietem tutaj.

Jeśli będziesz chciał zachować zaawansowane funkcje usługi, w każdej chwili możliwe jest ponowne włączenie i wyłączenie subskrypcji Apple Music.

Screeny z polskiej wersji aplikacji Apple Music:

Screen z polskiej aplikacji Apple Music Screen z polskiej aplikacji Apple MusicScreen z polskiej aplikacji Apple Music Screen z polskiej aplikacji Apple Music

źródło: iPhone FAQ, Apple Music