Jak zapisać utwory do trybu offline w Apple Music?

Zobacz jak zapisać piosenki i albumy w usłudze Apple Music, aby można było je słuchać bez połączenia z internetem.

Zapisywanie albumu w Apple Music do trybu offline

Apple udostępniło dzisiaj muzyczną usługę transmisji strumieniowej Apple Music, która oferuje mnóstwo funkcji. Oprócz całodobowej stacji radiowej Beats 1 mamy dostęp do największej biblioteki muzycznej iTunes liczącej ponad 30 milionów utworów.

Jedną z najważniejszych opcji tego typu usług jest możliwość zapisywania pojedynczych utworów i całych albumów do trybu offline, czyli w tym przypadku do pamięci iPhone’a lub iPada. Użytkownicy Spotify czy Deezera przyzwyczajeni są do opcji Pobierz lub Offline, która umożliwia pobranie utworów i odsłuchiwanie bez konieczności łączenia się z internetem.

W przypadku usługi Apple Music opcja zapisywania utworów „skrywa się” pod trzema kropkami (…) i w zależności od miejsca w aplikacji nazywa się Udostępnij utwory poza siecią lub Udostępnij poza siecią.

Jak zapisać utwory na urządzeniu (iPhone’ie lub iPadzie) w Apple Music?

Krok 1: Otwórz nową aplikację Muzyka na iPhone’ie lub iPadzie i wejdź do zakładki Dla Ciebie lub Nowe.

Krok 2: Kliknij na trzy kropki (…) obok utworu lub albumu, który chcesz się zapisać do słuchania w trybie offline i wybierz opcję Udostępnij poza siecią.

Krok 3: Utwór, album lub lista odtwarzania zostanie automatycznie pobrana na Twoje urządzenie w tle i znajdziesz je w zakładce Moja muzyka.

Zapisywanie utworów w Apple Music do trybu offline

Prawdopodobnie nie ma żadnych ograniczeń dotyczących liczby zapisanych utworów do odtwarzania w trybie offline na urządzeniu z systemem iOS. Należy pamiętać, że do pobrania utworów warto być podłączonym do sieci Wi-Fi (a nie do 3G/4G), aby nie wyczerpać całego transferu danych w ramach abonamentu.

źródło: iPhoneHacks