8 lat temu Apple wprowadziło na rynek iPhone’a

Ale ten czas zasuwa! Dokładnie dzisiaj iPhone kończy osiem lat istnienia.

iPhone ma już 8 lat

Osiem lat temu, 29 czerwca 2007 roku Apple oficjalnie wydało pierwszego iPhone’a. Do momentu premiery iPhone’a rynek telefonów komórkowych zdominowany był przez urządzenia z fizycznymi klawiaturami i mniejszymi wyświetlaczami. Swoje lata świetności miały wówczas takie telefony jak BlackBerry, Sony, Motorola i Nokia.

Wszystko zmieniło się w momencie, gdy Apple zaprezentowało iPhone’a, który olśniewał swoim designem i funkcjonalnościami.

Początkowo iPhone był ekskluzywnym urządzeniem mobilnym, którego ciężko było dostać, nie ze względu na swoją wysoką cenę, ale ze względu na ogromny popyt. W USA można było kupić iPhone’a za 599 dolarów przy dwuletnim kontrakcie z operatorem komórkowym AT&T. W porównaniu do dzisiejszej ceny 199 dolarów to ogromny spadek ceny :) Pierwszy iPhone sprzedawany był także od listopada 2007 r. w Irlandii, Austrii, Francji, Portugalii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Rodzina iPhone’ów powiększyła się w ciągu ośmiu lat do 10 różnych modeli, obejmujących: iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s oraz iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

Czerwiec 2015 roku będzie także gorącym miesiącem dla właścicieli iPhone’ów. Już we wtorek 30 czerwca 2015 r. o godzinie 17.00 czasu polskiego (jutro), Apple uruchomi swój nowy serwis muzyczny Apple Music wraz z wydaniem nowej wersji systemu iOS 8.4.

źródło: iPhoneHacks