Studenci z Wireless Group nawiązali połączenie Wi-Fi z 250 km

Studenci z koła naukowego Wireless Group Politechniki Wrocławskiej ustanowili nowy rekord polski w nawiązaniu bezprzewodowego połączenia internetowego Wi-Fi na odległość 250 kilometrów!

Wireless Group - połączenie Wi-Fi z 250 km (rozmowa Skype)

To będzie historyczne zrzut ekranu z rozmowy na Skype’ie chłopaków z Wireless Group!

Grupa młodych ludzi z pasją do internetu i wiedzy z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej pobili rekord Polski i nawiązali połączenie Wi-Fi  z odległości 250 km. To pierwszy raz kiedy osiągnięto taki zasięg na w Polsce!

W ostatni weekend 27-28 czerwca podjęli z sukcesem próbę ustanowienia połączenia na odległość 250 kilometrów pomiędzy Babią Górą (1725 m n.p.m.) a Wielką Sową (1015 m n.p.m.). Jest to najdłuższe połączenie tego typu w Polsce, drugie najdłuższe w Europie oraz trzecie najdłuższe na świecie!

Zastanawiałeś się kiedyś nad zbudowaniem sieci WiFi o wielokilometrowym zasięgu? A co w takim razie powiesz na połączenie w częstotliwości 5GHz na odległość 250 kilometrów? W Wireless Group taki właśnie mamy cel! Pierwsze testy na 35 km i 100 km już się powiodły, ale nasz apetyt rośnie i na tym nie poprzestajemy. Rekord Polski będzie nasz!

Na swoim profilu na Facebooku studenci napisali:

Udało się! Rekord Polski jest nasz! Dzisiaj o godzinie 13:05 udało nam się nawiązać połączenie WiFi na odległości 250 kilometrów. Choć pogoda nam nie sprzyjała, obie ekipy dały z siebie wszystko i osiągnęliśmy sukces!
Wciąż jesteśmy w terenie, więc przesyłamy jedynie skrótową informację, ale już wkrótce zamieścimy obszerniejszą relację z naszego wydarzenia. Pozostańcie z nami! :)

Marek Wesołowski z Wireless Group na Babiej Górze - bicie rekordu zasięgu Wi-Fi

Sukces! Ustanowiliśmy dzisiaj rekord Polski w długości połączenia WiFi na 5GHz, osiągnęliśmy odległość 250 kilometrów! Bo studenci uczelni takiej jak Politechnika Wrocławska łamią stereotypy i pokazują, że jednak im się chce!:) Więcej szczegółów udzielimy wkrótce, a tymczasem zapraszamy na stronę naszego wydarzenia!:) #‎RadioliniaPWr‬ ‪#‎WiFi250km‬

Wireless Group wpis na Facebooku

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w biciu rekordów!

Zobacz stronę projektu Radiolinia – rekord Wi-Fi na odległość 250 km

źródło: Wireless Group