YouTube Gaming już tego lata!

Google zapowiedziało nową usługę YouTube Gaming czyli serwis wideo dla graczy i twórców gier komputerowych i mobilnych. Czy jest to zapowiedź końca serwisu Twitch?

YouTube Gaming

YouTube chce zawłaszczyć trochę więcej z rynku gier wideo wprowadzając nowy serwis YouTube Gaming, który dostępny będzie z poziomu przeglądarki na komputerach oraz poprzez aplikacje mobilne na smartfonach i tabletach.

Obecnie w serwisie YouTube można znaleźć miliony materiałów wideo między innymi z zapowiedziami nowych produkcji (tzw. trailery), solucje lub walkthrough (czyli jak przejść jakiś poziom, lub użyć specjalnych ukrytych opcji), recenzje gier, przykładowe rozgrywki oraz streamingi z zawodów graczy komputerowych.

Gracze nie korzystają już tak jak kiedyś z magazynów, czy nawet stron internetowych – większe szanse na znalezienie interesujących informaci o grach można znaleźć właśnie na YouTube’ie. Google postanowiło to wykorzystać i stworzyć specjalny serwis wideo, który dostępny będzie już tego lata pod adresem: gaming.youtube.com

YouTube Gaming na komputerze i mobile’u

YouTube Gaming na mobile'a i desktop

W YouTube Gaming swoje strony będzie miało ponad 25 000 gier komputerowych i mobilnych. Dzięki temu gracze będą mogli jeszcze łatwiej znaleźć wszystkie najlepsze filmy oraz transmisje rozgrywek dla każdego tytułu w jednym miejscu. Zapewne serwis będzie miał mnóstwo partnerów z branży gier, dzięki czemu w serwisie nie zabraknie różnego rodzaju atrakcji dla graczy.

YouTube Gaming będzie serwisem społecznościowym z głównym streamem. Znalezienie najświeższych wideo na temat ulubionych gier będzie znacznie łatwiejsze dzięki śledzeniu tematycznych kanałów i otrzymywaniu powiadomień o strumieniowanych transmisjach wideo lub odcinków na temat gier.

YouTube Gaming mobile

Czy to zapowiedź końca serwisu Twitch?

YouTube Gaming vs Twitch

Twitch to platforma medialna udostępniającą na żywo strumieniowe wideo, przeznaczona w głównie do transmisji rozgrywek sportu elektronicznego oraz gier komputerowych. YouTube zapowiadając swoją nową usługę z pewnością zabierze część użytkowników temu serwisowi. Dzięki strumieniowemu przesyłaniu wideo o rozdzielczości 920×1080 pikseli z 60 klatkami na sekundę, Usługa Google ma znaczącą przewagę nad konkurencją. Dostęp do materiałów multimedialnych będzie jeszcze łatwiejszy i szybszy – pod jednym linkiem będzie można otrzymać dostęp do wybranego materiału wideo w bardzo dobrej jakości.

YouTube Gaming będzie miał swoją premierą tego lata w USA i Wielkiej Brytanii. Nie mamy informacji, kiedy platforma zadebiutuje w Polsce, ale nie należy spodziewać się, że nastąpi to szybko.

źródło: CultOfMac – YouTube Gaming aims to take a bite out of Twitch’s streaming game