Darmowa Aplikacja Tygodnia w Google Play

Google uruchomiło specjalną sekcję, w swoim sklepie z aplikacjami mobilnymi Google Play, z darmową aplikacją tygodnia do pobrania.

Darmowa aplikacja tygodnia w sklepie Google Play

W sklepie Google Play pojawiła się nowa sekcja z darmową aplikacją tygodnia do pobrania na smartfony i tablety z systemem Android. W oryginale sekcja nazywa się Free App of The Week i znajduje się w sklepie Google Play w zakładce Aplikacje → Familijne.

Pomimo, że na razie w polskim sklepie Google Play nie jest widoczny banner promujący darmową aplikację, można ją pobrać wchodząc pod ten link.

Darmową aplikacją tygodnia jest gra dla dzieci Daniel Tiger Grr-ific Feelings od PBS Kids i będzie dostępna do pobrania za darmo przez najbliższy tydzień. Poza akcją promocyjną gra kosztuje 10,66 zł. Do tej pory Google udostępniało jedynie sezonowe promocje z wybranymi tytułami. Wygląda na to, że teraz pojawi się cykliczna sekcja co tydzień.

W każdy piątek powinna pojawić nowa aplikacja do pobrania za free, która na co dzień jest płatna.

Darmowa appka tygodnia Daniel Tiger Grr-ific Feelings od PBS KIDS

Miejmy nadzieję, że wkrótce zapowiedź takich appek będzie widoczna także w polskim sklepie, bez potrzeby szukania bezpośredniego linku.

Taka promocja od dawna dostępna jest w sklepie Apple’a App Store, w której co tydzień użytkownicy urządzeń z iOS-em (iPhone’a lub iPada) mogą pobrać bezpłatnie aplikację lub grę mobilną, za którą poza promocją musieliby zapłacić. Podobnie sklep Amazon w sklepie Appstore codziennie zamieszcza nową ofertę promocyjną dla swoich użytkowników.

Oferta objęta jest warunkami ofert promocyjnych na treści dostępne w Google Play.

źródło: sklep Google Play