Co 10. internauta to dziecko w wieku 7-12 lat

Prawie jedna dziesiąta internautów w Polsce to dzieci między 7 a 12 rokiem życia. Najmłodsi szukają w internecie głównie rozrywki i gier. Zobacz analizę, którą Gemius przygotował z okazji Dnia Dziecka.

Jakie treści przeglądają w internecie dzieci w wieku 7-12 lat?

W swojej najnowszej analizie Gemius sprawdził, co najbardziej interesuje najmłodszych internautów w sieci. Dane dotyczą grupy polskich internautów w wieku 7+ z pierwszego kwartału 2015 roku.

Ponad 2 mln polskich dzieci w wieku od 7 do 12 lat to internauci

Niemal co dziesiąty internauta (9,4 proc. czyli ponad 2 mln) to osoba między 7 a 12 rokiem życia.  Okazuje się, że najmłodsi internauci najchętniej zaglądają na strony poświęcone rozrywce dla dzieci, grom komputerowym oraz grom online.

Strony WWW z rozrywką dla dzieci

Na stronach internetowych z rozrywką adresowaną do dzieci, najmłodsi internauci (7-12 lat) stanowią średnio jedną piątą wszystkich użytkowników (19 proc.). Najpopularniejszą stroną z tej kategorii jest CartoonNetwork.pl, na drugim miejscu jest Gralandia.pl, a na trzecim Disney.pl.

Strony z grami komputerowymi

Strony z grami komputerowymi odwiedza średnio niemal co drugi internauta w wieku od 7 do 12 lat (45 proc.). Na omawianych stronach stanowią oni średnio 16 proc. użytkowników. Najbardziej popularną stroną w tej kategorii tematycznej jest Starstable.com, a drugie miejsce należy do Worldoftanks.eu. Na podium znalazła się również strona Wargaming.net.

Strony z grami online

Z kolei na strony z grami online zagląda na średnio ośmiu na dziesięciu użytkowników sieci z tej grupy wiekowej. Stanowią oni przeciętnie 13 proc. wszystkich internautów odwiedzających strony z grami online. Wśród nich najpopularniejszą okazała się Gry.pl, drugie miejsce zajęła Gameforge.com, a trzecie Gry-online.pl.

źródło: Gemius – Dzieci w sieci, grafika w artykule przygotowana została na podstawie grafiki oryginalnie przygotowanej przez firmę Gemius