Windows Phone nazywa się teraz Windows 10 Mobile

Microsoft zmienia nazwę swojego systemu mobilnego na Windows Mobile. Przy okazji firma opublikowała szczegóły na temat nadchodzącego Windowsa 10.

Windows 10 Mobile

Nie często piszemy o telefonach z systemem Microsoftu. Dziś jest wyjątkowa okazja, bo firma opublikowała szczegółowe informacje na temat swojej multiplatformy Windows 10.  System zostanie udostępni już tego lata w 190 krajach i w 111 językach.

Microsoft ogłosił dziś, że udostępni siedem różnych wersji systemu Windows 10 Editions. Ten, którym jesteśmy najbardziej zainteresowani to Windows Phone, który będzie nosił od teraz nazwę Windows 10 Mobile. Microsoft już wcześniej używał nazwy Windows Mobile dla swojego systemu mobilnego przed listopadem 2010 roku, zanim został wydany Windows Phone 7.

System mobilny Windows 10 Mobile będzie wspierał nowe telefony i tablety z kranami do 8-cali. Mobilny system operacyjny Windows Mobile, będzie także posiadał funkcję Continuum, która pozwala użytkownikom na podpięcie urządzenia mobilnego do większego monitora zewnętrznego i korzystania z niego jak z komputera.

Windows 10 Mobile został zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom najlepsze doświadczenia na mniejszych urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i mniejsze tablety.  Mobilny system oferuje te same uniwersalne aplikacje, które znajdują się w systemie Windows 10 Home, a także nowe zoptymalizowane wersje pakietu Office. Systemu Windows 10 Mobile oferuje lepszą wydajność i bezpieczeństwo. Ponadto nowy system pozwoli także na podłączenie smartfona do większego monitora i korzystania z niego jak z komputera z systemem Windows.

Microsoft twierdzi, że Windows 10 ukaże się już latem tego roku, choć nie spodziewamy się, aby zobaczyć systemu Windows 10 Mobile w tym samym czasie.

źródło: Microsoft – Introducing Windows 10 Editions