Rewolucyjny akumulator o dwukrotnie większej pojemności!

Wkrótce nasze urządzenia mogą działać dwa razy szybciej, dzięki rewolucyjnej baterii od firmy Sakti3.

Sakti3 - nowa dwukrotnie pojemniejsza bateria SSD

Nic tak nie cieszy gadżeciarzy jak widok w pełni naładowanej baterii. Dzisiejsze urządzenia mobilne, smartfony i tablety a nawet smartwatche, to potężne technologicznie urządzenia, które pomimo swoich małych rozmiarów potrzebują dużo energii.

Żywotność baterii jest jednym z najczęściej krytykowanych aspektów współczesnych urządzeń mobilnych. Jednak wkrótce to może się zmienić, dzięki firmie Sakti3 działającej we współpracy Uniwersytecie Michigan. Naukowcy opracowali nowy typ baterii SSD, która może magazynować dwukrotnie więcej energii niż tradycyjne baterie litowe!

Sakti3 osiągnęła znaczny wzrost wydajności, której obecne baterie nie są w stanie dorównać – powiedział James Dyson założyciel firmy Dyson dla gazety The Guardian. Firma Dyson zainwestowała 15 mln dolarów w rozwój tej technologii, dzięki której nasze smartfony będą działały dłużej.

Technologia, która zostanie skomercjalizowana przez Dysona, umożliwi takim firmom jak Apple projektowanie wspaniałych i małych urządzeń z długotrwałą żywotnością baterii.

Technologia Sakti3 wykorzystuje stałe elektrody litowe zamiast płynnej mieszanki substancji chemicznych, w wyniku czego akumulator zdolny jest do podwojenia przechowywanej ilości energii – czyli tyle ile nie są w stanie pomieścić najlepsze litowo-jonowe akumulatory!

SaktiBatteryAdvantage

Nowa technologia nie jest zarezerwowana jedynie dla smartfonów, czy inteligentnych zegarków, ale nawet dla elektrycznych samochodów, które w 2020 roku mogą stać się rzeczywistością.

Zanim jednak cudowne baterie będą zasilały nasze urządzenia musimy borykać się z częstym ładowaniem, póki co zobacz jak sobie z tym problemem radzić:

źródło: Cult of Mac – Revolutionary new mobile battery delivers double the juice