BrainCode Mobi – kolejny hackathon mobilny w Polsce

W piątek 13 marca 2015 r. wystartuje druga edycja hackathonu BrainCode Mobi przygotowana przez Grupę Allegro przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce.

BrainCode Mobi 2015

Coraz więcej imprez związanych z mobile’em mamy w tym roku w Polsce, to cieszy i tym bardziej zapraszamy na nie wszystkich zdolnych i kreatywnych mobimaniaków!

Zobacz także:

Druga edycja BrainCode Mobi ma być wyjątkowa, ponieważ odbywać się będzie jednocześnie w czterech miastach: Krakowie, Poznaniu, Toruniu oraz Warszawie.

Już za miesiąc sprawdzimy czy w 24 godziny, maksymalnie czteroosobowe zespoły są w stanie zbudować ciekawą i innowacyjną aplikację mobilną. Impreza rozpocznie się w piątek 13 marca o godz. 16:00. Po rejestracji uczestników i krótkim wprowadzeniu rozpocznie się kodowanie, które zakończy się w sobotę o godzinie 17:00. Jury rozpocznie wówczas ocenę projektów. Imprezę zakończy się podsumowaniem oraz nagrodzeniem najlepszych pomysłów.

BrainCode Mobi

Uczestnicy zmierzą się w dwóch kategoriach:

  • Open – najlepsza aplikacja mobilna: stwórz dowolną aplikację korzystając z SDK dostępnego na daną platformę mobilną,
  • Allegro – najlepsze wykorzystanie API Allegro.pl: korzystając z dostępnego API serwisu Allegro.pl stwórz aplikację na dowolną platformę mobilną.

Uczestnicy będą pracować w maksymalnie 4-osobowych zespołach, które uformują się na miejscu wydarzenia po prezentacji pomysłów uczestników.

Na drugą edycję BrainCode Mobi mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani tworzeniem aplikacji mobilnych: zarówno studenci rozpoczynający swoją przygodę z technologiami mobilnymi, jak i osoby, które na co dzień, zawodowo czy hobbystycznie, zajmują się podobnymi zagadnieniami: developerzy, testerzy i projektanci UX.

Wiedza i zabawa na BrainCode Mobi

Poza samym konkursem w piątek równolegle zaplanowane są otwarte warsztaty. Będzie można zapoznać się z zaawansowanymi zagadnieniami dotyczącymi tworzenia aplikacji dla wybranych platform mobilnych oraz poznać inne ciekawe technologie.

Na miejscu będzie można spotkać specjalistów od technologii mobilnych i backendowych z Grupy Allegro, koderów na wszystkie platformy mobilne, speców z branży, koleżanki i kolegów po fachu. Dla uczestników przewidziano w trakcie trwania imprezy gry oraz krótkie konkursy.

Na zespoły, które wykonają oraz zaprezentują najlepsze rozwiązania czekają atrakcyjne nagrody.

Chętni mogą zapisywać się już dzisiaj – udział w imprezie jest darmowy, a zapisy potrwają do 6 marca lub do wyczerpania limitu miejsc przypadających na lokalizację.

BrainCode Mobi rejestracja

Więcej na stronie wydarzenia: braincode.mobi

A tak było na zeszłorocznym hackathonie BrainCode Mobi:

źródło: BrainCode Mobi