City Mobile Challenge – rejestracja do 10 marca!

Ruszył konkurs rozwiązań innowacyjnych Citi Mobile Challenge, do którego można zgłosić się do 10 marca 2015 roku.

City Mobile Challenge 2015

W kwietniu 2015 roku Citi rozpoczyna konkurs Citi Mobile Challenge w regionie EMEA obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Celem Globalnego Program Digital Acceleration jest inspirowanie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w sektorze bankowym. Citi, w oparciu o platformę cyfrową Citi, zaprasza globalnych deweloperów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Program to szansa dla osób poszukujących praktycznego zastosowania tworzonych przez siebie aplikacji na rynkach całego świata.

O konkursie City Mobile Challenge

Citi Mobile Challenge w regionie EMEA jest kolejnym krokiem po udanym debiucie programu w 2014 r. w Ameryce Łacińskiej i USA. Po pierwszym cyklu spotkań w Ameryce Łacińskiej do Citi wpłynęło 150 zgłoszeń, spośród których wybrano 50 finalistów zaproszonych do udziału w bezpośrednich spotkaniach zorganizowanych w Buenos Aires i Bogocie.

W amerykańskiej edycji Citi Mobile Challenge zebrano 744 zgłoszeń z 62 krajów. Wybranych 60 finalistów zaproszono na finalne spotkania odbywające się w Dolinie Krzemowej, Nowym Jorku i Miami. Citi jest na finalnym etapie oceny programów pilotażowych wybranych spośród najlepszych zgłoszeń zaprezentowanych w czasie poprzednich edycji programu.

Harmonogram konkursu City Mobile Challenge

City Mobile Challenge 2015 - harmonogram

Zgłoszenia do konkursu Citi Mobile Challenge są przyjmowane od 23 lutego do 10 marca 2015 roku.

Wybrani uczestnicy zaprezentują swoje koncepcje w trakcie spotkań zaplanowanych w Nairobi – 22 kwietnia, Jerozolimie – 26 kwietnia, Warszawie – 28 kwietnia oraz Londynie – 30 kwietnia. W trakcie każdego z tych spotkań wszystkie rozwiązania zostaną ocenione przez specjalne grono, w którego skład wchodzą branżowi specjaliści i liderzy technologii finansowych. Finaliści rywalizują o możliwość wdrożenia swoich rozwiązań, pulę nagród pieniężnych obejmujących 100 tys. dolarów oraz pakiet usług oferowanych przez sponsorów Citi Mobile Challenge.

Program Digital Acceleration, zainicjowany przez Citi, ma na celu uwolnienie potencjału społeczności technologicznej, opracowanie nowych rozwiązań oraz zmiana tradycyjnego podejścia banków do innowacji – komentuje Heather Cox, dyrektor Obsługi Klienta, Systemów Cyfrowych i Marketingu w Sektorze Bankowości Detalicznej Citi. Citi Mobile Challenge okazał się bardzo pomocny w ramach naszej współpracy z czołowymi deweloperami w Ameryce Łacińskiej i USA, a teraz liczymy na równie udaną współpracę udostępniając tę szansę w Jerozolimie, Londynie, Nairobi i Warszawie – dodaje Cox.

Poszczególni deweloperzy, zespoły i firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 10 marca. Citi udostępni szereg różnych interfejsów programowania aplikacji (API), aby pomóc stworzyć innowacyjne rozwiązania, które będzie można z powodzeniem zastosować w praktyce, oraz te które będą współpracować z technologiami używanymi przez Citi.

Rejestracja odbywa na oficjalnej stronie konkursu City Mobile Challenge: citimobilechallenge.com

W mediach społecznościowych szukaj tagu #CitiMobileChallenge

Zobacz także: Ruszył warszawski konkurs na aplikację mobilną

źródło: informacja prasowa City Handlowy