Apple na prowadzeniu dzięki iPhone’owi 6

Nowy iPhone 6 i 6 Plus przyniósł firmie Apple nie tylko wysokie zyski, ale pomógł zdobyć 1. miejsce pod względem sprzedaży.

Sprzedaż smartfonów w 4Q 2014 roku
Sprzedaż smartfonów w 4Q 2014 roku

Powyższa grafika przedstawia TOP 5 producentów smartfonów na świecie pod względem liczby sprzedanych urządzeń w 4. kwartale 2014 roku.

Decyzja firmy Apple, aby wyposażyć swoje nowe modele iPhone’ów w większe ekrany pomogła jej ogłosić najbardziej dochodowy czwarty kwartał 2014 roku w historii oraz przyczyniła się do zdobycia pierwszego miejsca (pierwszy raz od 2012 roku) pod względem sprzedanych smartfonów.

Firma z Cupertino sprzedała 74,8 milionów iPhone’ów w ostatnim kwartale 2014 roku, wyprzedzając Samsunga o 1,8 mln sztuk. Koreańska firma sprzedała w tym okresie 73 miliony smartfonów. Tymczasem chińscy producenci smartfonów nadal umacniają swoją pozycję: Lenovo, Huawei i Xiaomi znajdują się w pierwszej piątce producentów. Szczególnie duże postępy w 2014 roku poczyniła firma Xiaomi, która według firmy Gartner potroiła swoja sprzedaż w porównaniu do tego samego okresu w 2013 roku.

Zobacz także pozostałe wyniki w informacji prasowej Gartnera: Gartner Says Smartphone Sales Surpassed One Billion Units in 2014

źródło: Statista – iPhone 6 Helps Apple Reclaim the Smartphone Throne