Most Łazienkowski na mapach Apple’a i Google’a

W sobotę palił się Most Łazienkowski, zobacz jak teraz wygląda most na mapach na urządzenia mobilne.

Na Mapach Google’a zniknął Most Łazienkowski, a na mapach Apple’a zaznaczony został jako fragment wyłączony z ruchu.
Dostawcy map i nawigacji samochodowej szybko zareagowali na wyłączenie z ruchu Mostu Łazienkowskiego. W związku z tym z Map Google’a Most Łazienkowski został całkowicie wymazany z mapy Warszawy (został tylko opis).
Nie wiadomo na jak długo most będzie wyłączony z ruchu i do kiedy samochody i autobusy nie będą mogły przejeżdżać przez Most Łazienkowski. Do końca tygodnia ma zostać wydana ekspertyza na temat stanu konstrukcji mostu.
Most nie będzie widoczny na mapach (albo zostanie zaznaczony, że jest zamknięty) do momentu aż ruch na moście zostanie przywrócony.

Zobacz jak wygląda most na mapach internetowych/mobilnych

Mapy Google – Warszawa, Most Łazienkowski
Most Łazienkowski - Mapy Google
Mapy Apple – Warszawa, Most Łazienkowski
Most Łazienkowski - Mapy Apple
Most Łazienkowski to nie pierwszy fragment Warszawy, który znikał z Map Google. W 2012 roku, w związku z budową metra przed EURO 2012, Google usunęło część ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. W tamtym czasie były one wyłączone z powodu budowy drugiej linii metra.

W związku z zamknięciem lub usunięciem mostu, systemy nawigacyjne Google’a i Apple’a wyznaczają alternatywne przejezdne trasy dojazdu dla kierowców. Dziennie most przeprawiał około 100 tysięcy samochodów.

źródło: tvn 24