Project Titan: elektryczny samochód Apple’a

Sekretny zespół Apple’a, składający się z kilkuset pracowników, pracuje nad stworzeniem elektrycznego pojazdu.

iCar - elektryczny samochód Apple'a - koncept

Jak poinformował Wall Street Journal, powołując się na ludzi, którzy są wtajemniczeni w plany firmy, projekt o kodowej nazwie project Titan to przedsięwzięcie Apple’a mające na celu stworzenie elektrycznego auta.  Prace podobno mają trwać nad elektrycznym sportowym minivanem.

Według dziennika, prezes Apple’a Tim Cook zatwierdził już projekt rok temu, mianując szefem projektu Steve’a Zadesky’ego – byłego inżyniera w firmie Ford.  Zadesky współpracował przy projekcie iPoda, a później także iPhone’a.

Krążą plotki, że w zespole Zadesky’ego pracuje prawie 1000 osób, co świadczy o powadze projektu i planach Apple’a w wejście na rynek motoryzacyjny.

Oczywiście, dopóki nie mamy oficjalnego potwierdzenia przez Apple’a możemy się jedynie domyślać i spekulować czym jest Projekt Tytan (Project Titan). Poza tym, technologia, nad którą pracuje zespół projektowy może być równie dobrze używana do innych produktów, na przykład do nowych baterii, które będą przełomem na ryku zasilania urządzeń mobilnych?

Tak czy inaczej, jeśli Apple zdecydowało się wejść na rynek aut elektrycznych, to prawdopodobnie minię jeszcze sporo czasu zanim taki samochód wejdzie do produkcji.

iCar - elektryczny samochód Apple'a - koncept

Financial Times z kolei opublikowało informację, że Apple zatrudniło Johanna Jungwirtha byłego prezesa i dyrektora generalnego firmy motoryzacyjnej Mercedes-Benz Research & Development.

Pogłoski, że Apple pracuje nad projektem samochodu ujrzały światło dzienne w zeszłym tygodniu, gdy zauważono tajemnicze samochody dostawcze wyposażone w kamery z nazwą Apple. Dwa dni później, Elon Musk CEO firmy Tesla powiedział w wywiadzie, że Apple próbuje ściągnąć pracowników z jego firmy do siebie. Wszystko ładnie się łączy, ale może to być tez zbieg okoliczności.

Powyższe zdjęcia są jedynie koncepcjami auta Apple’a, które zostały opublikowane w sieci, a nie rzeczywiste projekty firmy!

źródło: iDownloadBlog – Project Titan: Apple’s secret electric car