Facebook testuje aplikację w Material Design

Facebook testuje swoją aplikację mobilną na Androida w nowym stylu Material Design.

Facebook Material Design

Facebook stale wprowadza drobne zmiany do swoich aplikacji mobilnych na Androida i iOS-a. Aktualizacje pojawiają się średnio co 2 tygodnie. Zbliża się jednak spora zmiana w wyglądzie aplikacji na Androida, niektórzy użytkownicy aplikacji mogą już zasmakować nowego designu aplikacji w Material Design, bez aktualizowania aplikacji.

Jak to bywa w przypadku Facebooka, wszelkie nowości na początku są widoczne tylko dla wybranych użytkowników. Jednak dzięki internetowym przeciekom możemy zobaczyć screeny nowego UI mobilnej apki Facebooka. Po pierwsze pojawił się pływający przycisk akcji, po rozwinięciu którego pojawiają się opcje, podobnie jak w aplikacji mobilnej Gmaila.

W prawym dolnym rogu po rozwinięciu przycisku pojawiają się opcje: Gdzie jestem?, Zamieść zdjęcie, Zrób zdjęcie, Zamieść wpis.

Tak wyglądają screeny z aplikacji Facebook w Material Design:

Facebook Material Design Facebook Material Design

Po kliknięciu na przycisk akcji, przenoszeni jesteśmy do standardowego interfejsu statusu Facebooka. Jednak w przypadku niektórych użytkowników, przycisk na więcej funkcji.

Użytkownicy, którzy próbowali przeinstalować aplikację, ich interfejs wrócił do pierwotnego, bez nowych opcji. To jest trochę nietypowe posunięcie jak na Facebooka, który stosuje własne wytyczne projektowania. Większość zmian jest wprowadzanych po stronie serwera, dlatego też nie ma potrzeby aktualizowania aplikacji, aby zobaczyć czy u Was zmiany w interfejsie są również zastosowane.

Facebook Material Design

Dajcie znać, jeśli znaleźliście się w szczęśliwej grupie testerów nowego interfejsu.

Aplikację Facebook na Androida pobierzecie tutaj.

źródło: TNW – Facebook is testing Material Design on its Android app