Tim Cook Człowiekiem Roku 2014 dziennika Financial Times

Tim Cook został człowiekiem Roku 2014 według brytyjskiego dziennika Financial Times.

Tim Cook człowiekiem roku Financial Times

 

Tim Cook został Człowiekiem Roku 2014 dziennika Financial Times (FT). W zeszłym tygodniu był nominowany do tytułu Człowieka Roku tygodnika TIME (Tim Cook nominowany do tytułu Człowieka Roku 2014 tygodnika TIME), ale ten tytuł przypadł walczącym z wirusem Ebola. W swoim komunikacie, Financial Times przypomina jak dużym wyzwaniem było być następcą takiej osobowości jak Steve Jobs.

Według Financial Timesa Tim Cook poradził sobie z zadaniem, pomimo że nie jest tak charyzmatyczna osobowością jak jego poprzednik, ale nie ma dwóch takich samych postaci.

Gazeta wspomina o wniesieniu przez Cooka nowej krwi i pomysłów do spółki. W szczególności FT podkreśla ustanowienie własnych wartości i priorytetów Cooka w firmie, a inny sposób zarządzania stroną finansową Apple’a. Cook bardzo skupił się także na kwestiach społecznych i równouprawnieniu. Sam publicznie wyznał, że jest gejem (Coming out Tima Cooka), co było rzadkim wglądem w życie prywatne CEO Apple’a – firmy, która przecież mocno strzeże swojej prywatności!

Tim Cook one more thing

 

Financial Times wskazał także na parytety zatrudniania bez względu na płeć – Cook zatrudnił na wysokich stanowiskach wiele wartościowych kobiet na stanowiskach, które zwykle zdominowane są przez mężczyzn. Warto też wspomnieć o zakupie przez Apple’a firmy Beats Electronics, a także o rekordowym sukcesie sprzedaży iPhone’a 6 i iPhone 6 Plus, nie wspominając o gorących dyskusjach na temat przyszłorocznego Apple Watcha.

Wielu krytyków wskazuje, że Tim Cook nie jest aż tak  zaangażowany w rozwój produktów, jak jego poprzednik.

My serdecznie gratujemy!

źródło: Financial Times – Person of the Year: Tim Cook of Apple