2014: Year in Entertainment – infografika od Google’a

Pierwsza w historii infografika Google’a „Year in Entertainment” przedstawiająca szczegóły sklepu Google Play w 2014 roku.

2014: Year in Entertainment - Google Play

Infografika Rok 2014 w Rozrywce (2014: Year in Entertainment ) prezentuje najlepsze aplikacje rozrywkowe, gry, muzykę, filmy i programy telewizyjne w 2014 roku, które pobierane były ze sklepu z aplikacjami mobilnymi na Androida – Google Play. Takie informacje zostały po raz pierwszy w historii pokazane przez Google’a.

Infografika jest duża dlatego poniżej przedstawiamy pocięte części według kategorii (całą infografikę pobierzecie pod tym linkiem: 2014: Year in Entertainment – infografika (full).

Na początek najczęściej pobierane aplikacje w 2014 roku w sklepie Google Play. Google przedstawiło najlepszą aplikację mobilną w każdej z kategorii.

Najczęściej pobierane aplikacje mobilne na Androida w 2014 roku

2014: Year in Entertainment - Google Play - Aplikacje
2014: Year in Entertainment – Google Play – Aplikacje

Osobiście używam tylko miektóre z tych aplikacji. Część z wymienionych aplikacji np. Facebook wydaje się ciekawostką, ponieważ prawie każdy posiadacz smartfona ma go już zainstalowanego. Google wskazało także najszybciej rozwijającą się kategorię aplikacji, którą w tym roku była:  Health & Fitness. Zastanawiam się, czy to ze względu na wzrost urządzeń mobilnych typu smartwatche?

Najczęściej pobierane gry mobilne na Androida w 2014 roku

2014: Year in Entertainment - Google Play - Gry
2014: Year in Entertainment – Google Play – Gry

Następna kategoria na liście to gry mobilne na Androida. Najczęściej pobieraną grą na Androida w 2014 roku była Candy Crush Saga. Wiele osób się od niej naprawdę uzależniło :) Niestety na liście nie ma ani jednej pozycji od Rovio, może w przyszłym roku? Dodatkowo gracze w tym roku odblokowali ponad 3,5 miliarda osiągnięć w grach na Androida!

Najlepsze filmy i programy TV w 2014 roku pobierane w sklepie Google’a

2014: Year in Entertainment - Google Play - Filmy
2014: Year in Entertainment – Google Play – Filmy

W kategorii Filmy i Programy TV znajdują się najlepsze pozycje, które były kupowane, pobierane i strumieniowane  w 2014 roku w Google Filmy. Najlepszym filmem okazał się Frozen, tv showem The Walking Dead, a swoje odrodzenie przeżył Toy Story. Najczęściej wyszukiwanym aktorem w Google Play był Robin Williams.

Najlepsza muzyka na Androida w 2014 roku wg Muzyka Google

2014: Year in Entertainment - Google Play - Muzyka
2014: Year in Entertainment – Google Play – Muzyka
 • Frozen: Original Motion Picture Soundtrack
 • Dark Horse – Kay Perry
 • Fancy – Iggy Azalea

Muzyka Google Play prawdopodobnie jest najczęściej odtwarzana na Twoim smartfonie. Albumem roku został soundtrack do filmu Frozen Frozen: Original Motion Picture Soundtrack, piosenką roku jest Dark Horse Katty Parry, a piosenką lata Fancy Iggy Azalea. Kolejną niespodzianką dla mnie jest to, że najszybciej rozwijającym się gatunkiem muzycznym w tym roku była ścieżka dźwiękowa.

Najlepsze artykuły i wiadomości w 2014 roku w Newsstand

2014: Year in Entertainment - Google Play - Artykuły
2014: Year in Entertainment – Google Play – Artykuły
 • The New York Times
 • TMZ
 • Forbes Now
 • The Verge
 • The Huffington Post
 • The Daily Beast
 • The Wallstreet Journal
 • Gizmodo
 • Android Central

Wstyd się przyznać, ale nie przeczytałem ani jednego z wymienionych na inforgrafice najbardziej czytanych artykułów w 2014 roku…

Najlepsze książki w 2014 roku w Google Książki

2014: Year in Entertainment - Google Play - Książki
2014: Year in Entertainment – Google Play – Książki

źródło: Google – Your favorite apps, games, movies and more in 2014