Tim Cook nominowany do tytułu Człowieka Roku 2014 tygodnika TIME

Każdego roku tygodnik „TIME” publikuje listę osób nominowanych do tytułu Człowieka Roku. W tym roku na liście znalazł się między innymi Tim Cook.

Człowiek Roku 2014 tygodnika „TIME”

W poniedziałek 8 grudnia tygodnik TIME oficjalnie opublikował listę kandydatów do honorowej nagrody Człowieka Roku 2014.

Dyrektor generalny Apple’a Tim Cook również znalazł się na tej liście. Według wyjaśnienia nominacji, Cook został nominowany do prestiżowego tytułu nie tylko dzięki supernowoczesnym urządzeniom, ale dzięki temu, że jego coming out sprawił, że jest pierwszym CEO-gehem na liście Fortune 500.

„Tim Cook, który wprowadził w Apple iPhone’a 6 i 6 Plus, Apple Watcha oraz Apple Pay w tym roku i od którego coming outu okazało się, że jest pierwszym gejem CEO na liście Fortune 500.”

Lista zawiera sześć dodatkowych osób, od Taylor Swift do Władimira Putina, a także walczących z wirusem Ebola.

Oto pełna lista nominowanych:

  • Protestujący w Ferguson, którzy w sierpniu wyszli na ulicę po tym jak ciemnoskóry osiemnastolatek został postrzelony przez białoskórego funkcjonariusza, a następnie w w listopadzie są odmówił oskarżenia policjanta o zabójstwo.
  • Walczący z wirusem Ebola, którzy wciąż walczą z największym ogniskiem wirusa Ebola w historii, które do tej pory zabił ponad 7 000 ludzi w Afryce Zachodniej.
  • Władimir Putin, prezydent Rosji, który znalazł się na okładkach gazet całego świata w ciągu całego roku, najpierw za sprawą igrzysk olimpijskich w Soczi jego roli na toczącą się walkę cywilną we wschodniej Ukrainie.
  • Taylor Swift, jedna z najlepiej sprzedających się artystek muzyki pop na świecie, która w tym roku wstrząsnęła przemysłem muzycznym przez usunięcie streamingu jej muzyki z serwisu Spotify, uznając, że artyści powinni otrzymywać większe tantiemy za streaming.
  • Jack Ma, nauczyciel angielskiego, założyciel i prezes Alibaba, chińskiego giganta e-commerce, który zadebiutował na 25 000 000 000 dolarów IPO.
  • Tim Cook, który w tym roku wprowadził w Apple’u iPhone’a 6 i 6 Plus, Apple Watch i Apple Pay, i który oświadczył że jest pierwszym CEO gejem na liście Fortune 500.
  • Masud Barzani, prezydent autonomicznego rządu kurdyjskiego w północnym Iraku, lider Demokratycznej Partii Kurdystanu (KDP).
  • Roger Goodell, komisarz National Football League, którego kierownictwo było owiane wieloma kontrowersjami i incydentami w tym roku.

Uważasz, że Tim Cook ma szansę wygrać tę nagrodę w tym roku?

źródło: TIME – TIME Unveils Finalists for 2014 Person of the Year