Android 5.0.1 Lollipop w trybie OTA

Google udostępniło aktualizację do systemu Android 5.0.1 w trybie OTA.

Android 5.0.1 Lollipop

Wersja Androida 5.0.1 – mobilnego systemu operacyjnego Google’a została udostępniona w zeszłym tygodniu: Android 5.0.1 Lollipop już jest! Dzisiaj posiadacze następujących modeli Nexusów:  Nexus 7 (2013 z Wi-Fi), Nexus 9 i Nexus 10, otrzymali aktualizację w trybie OTA (over the air), czyli z poziomu urządzenia przez sieć Wi-Fi.

Na moim Nexusie 7 (2013 Wi-Fi) nie dostałem wcześniej aktualizacji Androida 5.0 Lollipop w trybie OTA, dlatego też specjalnie nie instalowałem systemu z obrazu. Dopiero dzisiaj pojawiła się aktualizacja z KitKata od razu do wersji 5.0.1.

Aby zainstalować aktualizację systemu Android w trybie OTA należy wejść w Ustawienia > Informacje o urządzeniu > Sprawdź aktualizację, lub jeśli macie włączoną automatyczną aktualizację należy kliknąć w powiadomienie o aktualizacji systemu w obszarze powiadomień.


Zmiany w wersji Android 5.0.1 (numer kompilacji: LRX22C):

Z wykazu zmian na stronie AOSP (Android Open Source Project) możemy dowiedzieć się, że w najnowszej aktualizacji:

  • uaktualniono jądro dla Nexusa 4 i Nexusa 7 (2013 z Wi-Fi)
  • poprawiono problemy z odtwarzaniem filmów na Nexusie 7
  • dokonano zmian związanych sieciami bezprzewodowymi

Pełną listę zmian znajdziecie na stronie: LRX21V (5.0.0_r7) to LRX22C (5.0.1_r1) AOSP changelog

Jeśli zależy Wam na stabilnym systemie, to możecie się jeszcze chwilę wstrzymać, ponieważ system wciąż zawiera drobne niedoróbki i błędy – ja na przykład na Nexusie 7 (2013 Wi-Fi) doświadczam crashów przy uruchamianiu galerii zdjęć, oczywiście wysyłam automatyczny raport o błędzie do Google’a. Ten sam problem ma mój znajomy posiadacz Nexusa 5.

Na razie zauważyłem tylko taki błąd, ale czujni testerzy na pewno dadzą znać w sieci w ciągu najbliższych dni. Jeśli drobne niedoróbki, które zawsze towarzyszą nowym wersjom systemów, Wam nie przeszkadzają, to śmiało instalujcie – system działa i ma się dobrze :)

Google na pewno wyeliminuje zauważone przez Was błędy w kolejnej wersji aktualizacji.

źródło: AOSP 

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj
  • Pingback: Android 5.0.2 dla Nexusa 7 (Wi-Fi 2012) w trybie OTA - mobiRANK.pl()

  • Art Israel

    U mnie problem pojawił się z całym telefonem :D. Grzeje się, zawiesza, nie działa sieć, z wifi też jest problem 0o. Ktoś coś miał podobnego?

  • polun

    U mnie problem pojawił się z grą Iron man 3.Po aktualizacji na 5.0.1 w grze pojawiły się przekłamania grafiki np.zielone plamy na niebie czy zmieniające sie kolory…Wcześniej tego nie było na 4.4.Nexus 7 v2