Android 5.0.1 Lollipop już jest!

Google udostępniło Androida 5.0.1 dla urządzeń z serii Nexux 7 i 10 w wersji z Wi-Fi.

Android Lollipop Nexus

Google wydało pierwszą poprawkę dla najnowszego systemu Android, oznaczoną numerem wersji 5.0.1 i numerem kompilacji LRX22C. System znalazł się AOSP (Android Open Source Project), ale już niedługo będzie dostępny w trybie OTA (over the air).

Choć dokładnie nie wiadomo co zmieniło się w tej kompilacji w porównaniu do Androida 5.0, to nie należy oczekiwać zbyt wielu zauważalnych dodatkowych funkcji. Większość zmian to zapewne ulepszenia i poprawki błędów zauważonych do tej pory przez użytkowników Nexusów (między innymi problemy z odtwarzaniem wideo w Nexusach 7 i problemy z dźwiękiem w Nexusach 10).

Oprócz wydania Android 5.0.1 do AOSP, Google opublikowało również obrazy fabryczne systemu dla  Nexusa 9, Nexusa 7 2013 (Wi-Fi) i Nexusa 10. Należy pamiętać, że wszystkie te urządzenia to wersje tylko z WiFi, co może oznaczać, że ​​Google nadal pracuje nad wersjami z połączeniem komórkowym, w tym dla Nexusa 5 i 6.

Prawdopodobnie zostanie także wydana wersja Androida 5.0.1 dla Androida Wear, a aktualizacja ma poprawić żywotność baterii dla urządzeń nadgarstkowych.

Należy spodziewać się, że aktualizacja w trybie over-the-air będzie wkrótce stopniowo udostępniana dla Nexusa 7 Wi-Fi, Nexusa 9 i 10.

źródło: 9TO5Google