iOS 8 mniej popularny niż iOS 6 i 7?

Jak wygląda popularność aktualizacji systemu iOS 8 w ciągu ostatniej doby w porównaniu z poprzednimi wydaniami systemu mobilnego Apple’a?

Popularność systemu iOS 8 vs. iOS 7 i 6 w ciągu ostatnich 24 godzin
Popularność systemu iOS 8 vs. iOS 7 i 6 w ciągu ostatnich 24 godzin

iOS 8 został wydany zaledwie 24 godziny temu – Apple ogłosiło to wydanie największym, od czasów premiery sklepu App Store, ale wczesne statystyki nie są tak optymistyczne jakby tego chciała firma z Cupertino.

Z najnowszych danych wynika, że użytkownicy znacznie wolniej i z dystansem podchodzą do aktualizacji do iOS-a 8.

Popularność iOS-a 8 w wybranych krajach
Popularność iOS-a 8 w wybranych krajach

 

Wzrost aktywności urządzeń z systemem iOS 8 może wzrosnąć po tym, jak do sprzedaży trafi iPhone 6 i iPhone 6 Plus, ale w 18 godzin od wydania iOS-a 8, zainstalowało go tylko ok. 6 proc. użytkowników iUrządzeń, dla porównania aż 2 razy tyle (12 proc.) osób zainstalowało iOS-a 7 w tym samym czasie w roku ubiegłym.

Z danych serwisu Tapjoy wynika, że użytkownicy iPodów znacznie chętniej aktualizują swoje gadżety do iOS-a 8 (7,65 proc.) niż iPhone’ów (6,6 proc.), podczas gdy iPady zostały zaktualizowane do ósemki w mniej niż 4 proc.

Instalacja iOS-a 8 na iPhone'ie, iPadzie i iPodzie w ciągu ostatnich 24h
Instalacja iOS-a 8 na iPhone’ie, iPadzie i iPodzie w ciągu ostatnich 24h

Fanów nowego systemu Apple’a można śledzić na żywo na Fiksu iOS 8 Tracker, gdzie obecnie widzimy 11,12 proc. urządzeń z iOS-em 8.

Instalacja iOS-a 8

Na AppSee i MixPanelu widzimy nieco bardziej optymistyczne wyniki oscylujące ok. 16 proc. przyjęcia systemu iOS 8 na tę godzinę.

iOS 8 - statystyki na żywo na godz. 21.00 (AppSee)
iOS 8 – statystyki na żywo na godz. 21.00 (AppSee)

źródło: Cult of Mac – iOS 8 early adoption is significantly slower than iOS 7 and even iOS 6, TapJoy – ADOPTION OF iOS 8 SLOWER OUT OF THE GATE