Jaka jest żywotność baterii po aktualizacji do iOS 8?

Zobaczcie jak zmienia się żywotność baterii pod systemem iOS 8 na iPhone’ach, iPadach i iPodzie.

Apple wydało wczoraj iOS-a 8 dla iPhone’a, iPada i iPoda touch. Nowy system przynosi ze sobą bardzo wiele nowych funkcji i ulepszeń, takich jak interaktywne powiadomienia, nowe aplikacje, widżety, usprawnienia klawiatury i wiele innych.

Na pewno każdego interesuje jaki wpływ na żywotność baterii mają te wszystkie nowości?

Na podstawie testu baterii przeprowadzonego przez ludzi z ArsTechnica, wynika, że aktualizacja do iOS-a 8 nie ma było większego wpływu na żywotność baterii. Test przeprowadzany był podczas korzystania z sieci Wi-Fi. Informacja jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę o jak wiele nowych funkcji wzbogacił się system iOS.


Zobacz także:

Na poniższych wykresach możecie zobaczyć małe zyski i straty energii na różnych urządzeniach z iOS-em 8, które mogą być uznane za błąd statystyczny.

Czy zatem iOS 8 ma jakiś negatywny lub pozytywny wpływ na baterię? Odpowiedź brzmi: nie.

Żywotność baterii: iOS 8 vs iOS 7.1.2

Żywotność baterii pod systemem iOS 8

Żywotność baterii pod systemem iOS 8.

W sieci pojawiają się komentarze niektórych użytkowników iPhone’a 4s, którzy narzekają na żywotność baterii , z powyższego testu wynika zupełnie co innego. Pewne jest , że pojawiające się widżety w centrum powiadomień i rozszerzenia (jeśli je uaktywnimy), będą miały znaczący wpływ na żywotność baterii.

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj

 • Valdim

  Na moim 4s tragedia – 12 godz bez dotykania 5-6 godz przy normalnym użytkowaniu
  I NAJGORSZE że nie można wykonać downgrade do iOS7 /// załamka

 • Maciek

  U mnie na 5S po aktualizacj 8.1 kompletny dramat do kwadratu. Na 8.0.2 po naładowaniu o 6:00 w 100% koło północy 15-30% w zależności od ilości rozmów i Spotify ale z reguły rozmawiam bardzo dużo. Po aktualizacji o godz. 17-19 rozładowana do 0…

 • Asasain

  Dziwne
  Unmnie zywotnosc bateri na 5s wydluzyl sie
  Skad te rozbieznosci?

 • Stanislaw Medrzecki

  U mnie w iP5S po aktualizacji bateria naładowana na full o 18:00, a rano o 8:00 następnego dnia całkowicie rozładowana. Dramat w 4 aktach :(

 • Pingback: Jak przywrócić system iOS 7.1.2 z iOS 8? - mobiRANK.pl()

 • madsurfer

  Zgadza się. iP5S + iOS8 bateria to dramat. Znika jak szalona. Do tego telefon się dość mocno grzeje. Wracam do 7.1.2 do puki tego nie poprawią.

 • Maciej

  Jak dla mnie to po aktualizacji IP5S do iOS8 z baterią jest dramat! Wyjątkowo szybko rozładowuje się. 10% potrafi zejść nawet w niecałą godzinę przy mało intensywny używaniu. Przy iOS7 było o niebo lepiej…

  • raf

   U mnie to samo. W iPhone 5s z IOS7 w ciągu dnia schodziło max 30%. Po zmianie na IOS 8 ponad 50%.