Jaka jest żywotność baterii po aktualizacji do iOS 8?

Zobaczcie jak zmienia się żywotność baterii pod systemem iOS 8 na iPhone’ach, iPadach i iPodzie.

Apple wydało wczoraj iOS-a 8 dla iPhone’a, iPada i iPoda touch. Nowy system przynosi ze sobą bardzo wiele nowych funkcji i ulepszeń, takich jak interaktywne powiadomienia, nowe aplikacje, widżety, usprawnienia klawiatury i wiele innych.

Na pewno każdego interesuje jaki wpływ na żywotność baterii mają te wszystkie nowości?

Na podstawie testu baterii przeprowadzonego przez ludzi z ArsTechnica, wynika, że aktualizacja do iOS-a 8 nie ma było większego wpływu na żywotność baterii. Test przeprowadzany był podczas korzystania z sieci Wi-Fi. Informacja jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę o jak wiele nowych funkcji wzbogacił się system iOS.

Zobacz także:

Na poniższych wykresach możecie zobaczyć małe zyski i straty energii na różnych urządzeniach z iOS-em 8, które mogą być uznane za błąd statystyczny.

Czy zatem iOS 8 ma jakiś negatywny lub pozytywny wpływ na baterię? Odpowiedź brzmi: nie.

Żywotność baterii: iOS 8 vs iOS 7.1.2

Żywotność baterii pod systemem iOS 8
Żywotność baterii pod systemem iOS 8.

W sieci pojawiają się komentarze niektórych użytkowników iPhone’a 4s, którzy narzekają na żywotność baterii , z powyższego testu wynika zupełnie co innego. Pewne jest , że pojawiające się widżety w centrum powiadomień i rozszerzenia (jeśli je uaktywnimy), będą miały znaczący wpływ na żywotność baterii.