Android L jeszcze w tym roku

Nowy system Google’a – Android L znajdziesz na telefonach, tabletach, zegarkach i w samochodach. Zobaczcie nowości po Google I/O 2014.

Android L

Android L Developer Preview

Ogłoszenie kolejnej wersji Androida L jest bez wątpienia najbardziej ekscytującą nowiną z dzisiejszego Google I/O 2014. Google zapowiedziało następną wersji Androida, w której doświadczymy wiele zmian w wyglądzie i działaniu! Nowy projekt interfejsu, a także wiele nowych funkcji i usprawnień użyteczności przy zachowaniu dobrej wydajności, mniejszego zużycia baterii i zachowaniu bezpieczeństwa.

Tak samo ekscytujące, jak wszystkie te nowe funkcje w nowym systemie Android L, jest sama data, kiedy będziemy mogli zainstalować Androida następnej generacji na własnych urządzeniach. Google zdradziło kilka szczegółów. Publiczna wersja będzie dostępna jesienią. Początkowo, wersja beta Android L będzie dostępna dla Nexusa 5 i Nexusa 7 (2013).

Google udostępni Androida L już jutro 26 czerwca 2014 roku dla deweloperów. Publiczna wersja będzie gotowa na jesieni tego roku.

Deweloperzy będą mogli pobrać Androida L na tej stronie developer.android.com/preview już jutro.

Android L preview

Material Design

Android coming to a screen near you – Android L na ekranach dowolnej wielkości

Android Wear

Informacje, które podążają za tobą. Android Wear porządkuje informacje, podpowiada, czego potrzebujesz, i pokazuje te dane, zanim jeszcze o nie poprosisz. Wystarczy rzut oka, by przeczytać wiadomość od znajomych, powiadomienie o spotkaniach czy aktualne informacje o pogodzie.

Powiedz „OK Google”

Na wiadomości SMS, e-mail i czatu możesz odpowiadać głosowo. Aby dowiedzieć się czegoś, wystarczy o to zapytać – na przykład „Czy w weekend będzie padać?”, „Która godzina jest w Londynie?” lub „Jak trafić na pocztę?”.
4:40 7,198 steps

Android Wear

Osiągaj cele fitness

Swoje wyniki w fitness możesz śledzić dzięki codziennym podsumowaniom, które pokazują liczbę kroków i puls. Informacje o pulsie są dostępne tylko w przypadku zegarków z pulsometrem.

Połączony z telefonem z Androidem

Android Wear łączy Twój telefon z nadgarstkiem. Za pomocą zegarka możesz odtwarzać, wstrzymywać i pomijać utwory muzyczne oraz szybko odpowiadać na SMS-y. Wear działa na telefonach z Androidem 4.3 lub nowszym. Otwórz na telefonie stronę g.co/WearCheck, by sprawdzić, czy jest on zgodny.

Sposoby korzystania z Android Wear:

 • Pogoda – gdy wstajesz rano z łóżka, rzuć okiem na prognozę pogody.
 • Dojazd – podczas porannych przygotowań do wyjścia sprawdź, ile zajmie dojazd do pracy.
 • Następne spotkanie – temat, godzina i miejsce następnego spotkania wyświetlają się automatycznie, więc nie musisz zaglądać do kalendarza.
 • Loty – zanim wyruszysz na lotnisko, przejrzyj informacje o locie.
 • Fitness – śledź swoją aktywność fizyczną dzięki codziennym podsumowaniom, które pokazują liczbę kroków i puls.
 • Rozmowy telefoniczne, SMS-y, e-maile i wiadomości czatu – sprawdzaj, kto dzwoni, oraz czytaj wiadomości czatu, SMS i e-mail zaraz po ich odebraniu.
 • Wyszukiwanie głosowe – powiedz „OK Google”, by uzyskać potrzebne informacje. Możesz zapytać o cokolwiek, np. „Czy w weekend będzie padać?”, „Która godzina jest w Londynie?” lub „Ile kalorii ma awokado?”.
 • Nawigacja – powiedz „OK Google, nawiguj do…” i podaj cel podróży, by włączyć szczegółową nawigację.
 • Sterowanie muzyką – powiedz „OK Google, włącz muzykę”, by posłuchać muzyki z telefonu – utwory możesz odtwarzać, wstrzymywać i pomijać za pomocą zegarka.
 • Przypomnienia – spójrz i powiedz „OK Google”, by ustawić przypomnienie związane z miejscem lub godziną. Na przykład „OK Google, przypomnij mi o podlaniu kwiatków, gdy wrócę do domu” lub „OK Google, przypomnij mi o kupieniu popcornu o 18”.
 • Google Keep – powiedz „OK Google, utwórz notatkę o kawiarni Paradiso”, by w Google Keep zapisać notatkę polecającą ten lokal.

Android Wear: Information that moves with you

LG G Watch : Product Movie

Więcej o Android Wear przeczytasz na: android.com/wear

Telefony i tablety

Najpopularniejszy mobilny system operacyjny – ponad miliard telefonów i tabletów na całym świecie korzysta z technologii Android. Jest ona łatwa w użyciu i daje dużo elastyczności. Doskonale współpracuje ze wszystkimi aplikacjami Google.

Więcej na stronie: android.com/phones-and-tablets/

Android TV

Android TV

Świat treści i gier

Oglądaj najlepsze programy, klasyki filmowe i popularne nagrania z Google Play, YouTube i innych aplikacji, na przykład Netflix. Gry na Androida na telewizorze HD to znakomita zabawa.

Mniej przeglądania, więcej oglądania

Spersonalizowane rekomendacje pojawiają się bezpośrednio na ekranie głównym. Nie musisz już mozolnie przeszukiwać programu telewizyjnego ani katalogów w aplikacjach.

Powiedz, co chcesz obejrzeć

Wyszukiwanie głosowe pozwala szybko znajdować dowolne produkcje. Na przykład powiedz hasło „Jestem legendą”, „komedie romantyczne” czy „filmy z Bradem Pittem”, by zobaczyć polecane tytuły.

Świetnie współpracuje z urządzeniami z Androidem

Wbudowana aplikacja Google Cast pozwala przesyłać filmy i programy z telefonu lub tabletu na telewizor. Treści są synchronizowane na różnych urządzeniach, więc oglądanie filmu możesz dokończyć na tablecie, leżąc już w łóżku.

Android TV będzie dostępny wkrótce. Więcej na stronie: android.com/tv

Android Auto

Android Auto

Podczas podróży

Funkcja Android Auto powstała z myślą o bezpieczeństwie. Prosty, intuicyjny interfejs, zintegrowane elementy sterujące na kierownicy oraz nowe, funkcjonalne komendy głosowe nie odwracają uwagi, więc możesz skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.

Wszystko, czego potrzebujesz na trasie

 • Android Auto automatycznie wyświetla przydatne informacje na przejrzystych kartach, które pojawiają się w chwili, gdy ich potrzebujesz.
 • Mapy Google wskażą Ci drogę. Bezpłatna nawigacja głosowa, podawane na bieżąco informacje o korkach, asystent pasa ruchu i inne funkcje pomagają bez problemów dotrzeć do celu.
 • Twoja ulubiona muzyka zawsze tam, gdzie Ty. Wybieraj ulubione kawałki i słuchaj ich w takich aplikacjach jak Muzyka Google Play, Pandora czy Spotify.
 • Najlepsza w swojej klasie technologia głosowa pozwala szybko i łatwo sterować wszystkimi funkcjami za pomocą głosu.

Android Auto: The right information for the road ahead

Android Auto wkrótce będzie dostępny w nowych samochodach tych marek:

Marki samochodów, w których będzie Android Auto

Abarth, Acura, Alfa Romeo, Audi, Bentley, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Fiat, For, Honda, Hyundai, Infinity, Jeep, Kia, Maserati, Mazda, Mistsubishi, Nissan, Opel, RAM, Renault, SEAT, Skoda, Subaru, Suzuki, Volksvagen, Volvo.

Więcej o Android Auto znajdziesz na stronie: android.com/auto

źródło: android.com, Google