Aplikacje do słuchania muzyki z YouTube’a

Słuchaj muzykę z YouTube’a na iPhone’ie w aplikacjach Tuner i Musi.

YouTube Apps

Oficjalna aplikacja YouTube od Google’a pozwala na oglądanie i słuchanie muzyki, ale tylko wtedy gdy mamy otwartą aplikację. Niestety funkcja odtwarzania w tle jest niedostępna. Na szczęście zaradni deweloperzy piszą aplikacje, które umożliwiają tworzenie playlist i słuchanie muzyki z YouTube’a, bez konieczności pobierania wideo.

Na uwagę zasługują dwie aplikacje Tuner for YouTube Music i Musi. Na pewno wielu z Was przypadną one  do gustu.

Tuner for YouTube Music

Jestem wielkim fanem strumieniowego przesyłania muzyki z wszelkiej maści serwisów, począwszy od bezpłatnych jak YouTube, SoundCloud, Vimeo po płatne Deezer czy Spotify. W łatwy sposób możemy znaleźć utwory, książki audio, i różnego rodzaju media, w większości przypadków zupełnie za darmo i legalnie. Nie trzeba dokonywać subskrypcji, aby odsłuchiwać całe albumy ulubionych artystów. Wystarczy stały dostęp do internetu w telefonie. Tuner do słuchania utworów z YouTube’a to uproszczona aplikacja, która umożliwia strumieniowe przesyłanie wszystkiego co jest zamieszczone na YouTube’ie, bez ściągania obrazu wideo.

Należy wspomnieć, że w aplikacji Tuner nie można pobrać utworów do słuchania w trybie offline. Tuner musi być w zasięgu Wi-Fi lub danych sieci komórkowej. Interfejs aplikacji jest bardzo minimalistyczny i dostosowany do płaskiego designu iOS-a 7. Tuner oferuje kilkadziesiąt sugerowanych list odtwarzania, które są już gotowe do słuchania.

Zakładka Playlists zawiera muzykę, którą sami wyszukamy i dodamy do stworzonych przez siebie list odtwarzania. Wyszukane utwory można dodawać i usuwać z istniejących Playlist, lub nowo stworzonych.

Okno odtwarzania jest bardzo proste. Na samej górze dostępna jest regulacja głośności, w środku podgląd miniatury filmu. Można także podzielić się słuchanym utworem na Facebooku lub wysłać link do znajomego. Oprócz tego dostępny jest standardowy suwak postępu, przyciski playera oraz nazwa utworu/ wykonawcy i użytkownika, który przesłał film do serwisu YouTube.

W dolnej części ekranu, można stuknąć ikonę ustawień, aby usunąć z pamięci podręcznej pobrane obrazy. Wybierając ikonę plus (+), można dodać bieżący utwór do listy odtwarzania.

Aplikację Tuner pobierzecie za darmo z App Store’a, klikając poniższy przycisk.

Pobierz w App Store

Musi

Musi pozwala podobnie jak Tuner for YouTube Music na przesyłanie muzyki i tworzyć listy odtwarzania bezpośrednio z YouTube’a. Filozofia działania jest bardzo podobna. Funkcje równiez sa niemal identyczne. Największą różnica jest interfejs użytkownika.

Musi to usługa transmisji strumieniowej, która umożliwia słuchanie wszystkiego co można znaleźć na YouTube’ie. Główny ekran pokazuje bieżące listy odtwarzania, w tym biblioteki utworów. Nie jest to biblioteka muzyczna telefonu iPhone, ale biblioteka filmów zaimportowana z YouTube’a. Można także zobaczyć miniaturki wybranych i wyszukanych utworów. To sprawia, że ​​łatwiej jest znaleźć nowe utwory, aby dodać do listy odtwarzania.

Podczas odtwarzania utworu można zobaczyć zdjęcie, nazwę utworu i nazwę użytkownika osoby, która go wysłała. Utwory można przewijać do przodu, do tyłu, i zatrzymywać – czyli standardowe przyciski odtwarzacza audio. Można uzyskać dostęp do funkcji AirPla, aby strumieniowo przesyłać muzykę przez kompatybilny głośnik. Standardowo dostępne są funkcje społecznościowe i dzielenie się utworami ze znajomymi, którzy również korzystają z Musi.

Interfejs jest również prosty, choć bardziej przypomina typową aplikacje do strumieniowania audio. Tuner jest bardziej minimalistyczny i osobiście bardziej przypadł mi do gustu.

Aplikację Musi pobierzecie za darmo z App Store’a, klikając poniższy przycisk.

Pobierz w App Store

Zobacz także: TOP 15 mobilnych aplikacji muzycznych