Google zaprezentowało Android Wear

Google oficjalnie ogłosiło projekt  Android Wear, który dedykowany jest urządzeniom do noszenia. Na początek skupiono się na zegarkach, które są od różnych producentów i w różnych wzorach.

Google Android Wear

Motorola i LG zapowiedziały pierwsze zegarki oparte na platformie Android Wear: Moto 360 i LG G Watch.

Google Android Wear przeznaczony dla zegarków ma do zaoferowania kilka funkcji w kopercie zegarka. Aplikacja dla zegarków zapewnia powiadomienia, wiadomości i aktualizacje z aplikacji społecznościowych i będzie zawierać aplikację Google Now, której wystarczyk powiedzieć „OK Google”, aby zadawać pytania, wysyłać teksty, ustawiać alarmy, i wiele więcej. Funkcja „OK Google” może być również używana do sterowania innymi urządzeniami, na przykład do uruchamiania muzyki na telefonie lub filmu w telewizorze. Android Wear jest także zaprojektowany do celów prozdrowotnych, i ma przypominać o treningach i osiągnięciach w sporcie. Aplikacje Fitness zgodna z systemem Android Wear będzie w stanie udzielić informacji w czasie rzeczywistym na temat prędkości, odległości i osiąganych czasach.

Google uruchimiło również specjalną stronę dla deweloperów Android Wear | Android Developers poświęconą wyłącznie urządzeniom przenośnym typu zegarek. Programiści mogą uzyskać dostęp do podglądu oprogramowania i API umożliwiającego dostosowanie istniejących powiadomień dla aplikacji dla zegarków napędzanych systemem Android Wear.

Introducing Android Wear Developer Preview

Google ma plany wydania w najbliższej przyszłości dodatkowych zasobów programistycznych i API oraz ogłosiło partnerstwo z kilkoma różnymi producentami elektroniki w tym Asusem, HTC, LG, Motorolą i Samsungiem. Firmy mają wydać urządzenia do noszenia – inteligentne zegarki jeszcze w tym roku. LG wypuści zegarek z Androidem już w kolejnym kwartale, Motorola natomiast już pracuje nad swoim urządzeniem.

Google Android Wear

Zobaczcie film promujący nowy projekt Google’a.

Android Wear: Information that moves with you

Poniżej możecie obejrzeć film Motoroli, promujący model Moto 360.

Moto 360: It’s Time

źródło: MacRumors