TOP 15 mobilnych aplikacji muzycznych

Aplikacje muzyczne należą do jednej z najpopularniejszych, zaraz po grach, kategorii aplikacji ściąganych na smartfona. Przyjrzeliśmy im się dokładnie i wybraliśmy 15 najciekawszych i najlepszych z nich, które dostępne są na Androida i i OS-a. Zobaczcie, czy któraś z propozycji, podobnie jak nam, przypadnie Wam do gustu.

headphones_music

1. musiXmatch

MusiXmatch to program, służący do rozpoznawania, znajdowania i katalogowania słuchanych tekstów piosenek. Aplikacja może przeskanować nasz telefon i wyszukać do znalezionych utworów teksty piosenek. Najbardziej użyteczną opcją jest rozpoznawanie „ze słuchu”, wystarczy zbliżyć telefon do źródła dźwięku, a po paru chwilach zostanie wyświetlony wykonawca i tytuł utworu. Można także wyszukiwać utwory, wpisując fragment tekstu piosenki. Oprócz rozpoznania utworu, mamy zsynchronizowany tekst, który w większości przypadków od razu dopasowany jest do aktualnie odtwarzanego utworu! Dzięki temu aplikacja może być używany jako prosty program do karaoke.

W bazie musiXmatcha znajduje się ponad 7 milionów tekstów do utworów, w 30 różnych językach – w tym także polskie. Sprawdziliśmy i faktycznie baza jest bardzo bogata. Nawet te mało znane utwory zostają wyszukane wraz z dopasowanym tekstem. Łatwo zintegrować aplikację z serwisami społecznościowymi: Last.fm, Spotify i Rhapsody. Użytkownicy aplikacji mogą dodawać teksty, zgłaszać błędy, a nawet korygować istniejące już w bazie (zarówno treść jak i synchronizację z utworem).

Wersja darmowa posiada wszystkie funkcje co wersja Premium + reklamy, które możemy usunąć za pomocą jednorazowej mikropłatności.
Dostępna na: iOS i Androida.

OneNote

2. SoundCloud

SoundCloud jest wiodącą platformą społecznościową z nagraniami.

Odkryj muzykę i inne nagrania w oficjalnej aplikacji SoundCloud.

Zobacz, najnowsze utwory z największych na świecie społeczności muzyków, zespołów, producentów i twórców dźwięku wszelkiego rodzaju.

 

 • wyszukiwanie i odsłuchiwanie nowej muzyki i nagrań
 • słuchanie playlist lub tworzenie własnych i udostępnianie swoimi znajomym, śledzącym Twój profil
 • strumieniowe odtwarzanie audio przez WiFi lub 3G
 • możliwość nagrywania własnych dźwięków za pomocą jednego przycisku
 • możliwość połączenia i udostępniania w serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+ i Tumblr)

OneNote

3. VEVO
Z aplikacją VEVO masz możliwość oglądania bezpłatnie teledysków, transmisji najlepszych koncertów i poznawać nowych artystów. Masz dostęp do całego katalogu ponad 75 000 teledysków 21 000 artystów.

VEVO TV to całodobowy kanał muzyczny z teledyskami, koncertami i programami specjalnymi, pochodzącymi z olbrzymiego katalogu video VEVO – tworzonego przez fanów dla fanów, bez udziału żadnych algorytmów. Muzyka w jakości HD – od najnowszych teledysków do kultowych już klipów. Aplikacja VEVO dla smartfonów z systemem iOS działa w technologii 3G, jednak najwyższą jakość teledysków uzyskasz, łącząc się za pośrednictwem Wi-Fi. VEVO jest dostępne w Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Nowej Zelandii, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii

Funkcje:

 • teledyski w jakości HD na zasadach wyłączności, premiery, listy przebojów, najlepsze playlisty, koncerty oraz programy specjalne, tworzone przez ekipę VEVO
 • proste udostępnianie teledysków poprzez Facebooka i Twittera
 • sterowanie głosem, by wyszukać swoich ulubionych wykonawców czy piosenki
 • dzięki synchronizacji z Facebookiem masz szybki dostęp do list odtwarzania Twoich znajomych
 • dzięki automatycznemu i nieprzerywanemu strumieniowi teledysków otrzymujesz możliwość oglądania klipów w trybie ciągłym dopasowanym do Twojego stylu

OneNote

4. Deezer/ Spotify/ WiMP

Dzięki aplikacjom Deezer (abonenci Orange), Spotify lub WiMP (abonenci Play) oraz subskrypcji, możemy bez ograniczeń słuchać muzyki na swoim telefonie komórkowym. Aplikacje można wypróbować za darmo, lub wykupić abonament, aby mieć dostęp do np. możliwości słuchania muzyki w trybie offline. Nasz wybór padł na Deezera, dlatego bliżej przedstawimy jego funkcje.

Dzięki aplikacji Deezer możesz:

 • słuchać bez ograniczeń ponad trzydziestu tematycznych kanałów radiowych i tysięcy stacji radiowych, grających muzykę Twoich ulubionych wykonawców
 • wyszukiwać utwory i dodawać je do swoich playlist
 • słuchać swoich MP3 uprzednio pobranych przez komputer

Zarejestruj się w serwisie Deezer i bezpłatnie wypróbuj usługę Deezer Premium+. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz mógł/mogła słuchać jedynie pierwszych 30 sekund z 20 milionów utworów, jakie znajdują się w naszym katalogu. Jeśli chcesz słuchać ponownie muzyki bez ograniczeń, wejdź na Deezer.com!

Przejdź więc na wyższy poziom i wybierz usługę Deezer Premium+:

 • nieograniczone słuchanie 20 milionów tytułów: możliwość stworzenia własnej biblioteki muzycznej jak prawdziwy kolekcjoner i słuchania wszystkiego co chcesz, wszędzie i o każdej porze
 • Twoja muzyka jest z Tobą wszędzie: na komórce/tablecie, nawet bez połączenia z Internetem/siecią 3G – nie musisz już mieć połączenia z siecią!
 • odkrywanie nowych piosenek: będziesz zawsze na topie, znając najnowsze premiery i utwory polecane przez serwis Deezer i Twoich znajomych oraz przez kanały radiowe

OneNote

5. DeezCovr

DeezCovr to prosta aplikacja, która sugeruje nam artystów i utwory na podstawie naszego gustu muzycznego. Na razie, można słuchać tylko pierwsze 30 sekund piosenki. Twórcy pracują z Deezerem nad integracją kont, więc wkrótce możemy się spodziewać możliwości słuchania całych utworów.

JAK TO DZIAŁA?

Wpisując ulubionego artystę (świetnie radzi sobie także z naszymi rodzimymi wykonawcami), otrzymujemy listę wynikową z piosenkami artystów, którzy z dużym prawdopodobieństwem też nam się spodobają.

MODUŁY:

 • AFFINITY: darmowy tryb dodawania i wyszukiwania sugestii na podstawie ulubionego artysty
 • ROAD TRIP: płatny moduł dopasowywania artystów na podstawie określonego regionu lub naszej bieżącej lokalizacji
 • MOOD: ten płatny tryb dostosowuje nasze muzyczne propozycje, w zależności od podanego aplikacji samopoczucia

FUNKCJE:

 • strona artysty: możliwość przeczytania biografii i zobaczenia dyskografii artysty, którego wybraliśmy z sugestii DeezCovra
 • historia: wszystkie piosenki, które słuchaliśmy są zapisywane w historii
 • udostępnianie: połączenie z kontem na Facebooku lub Twitterze, możliwość dzielenia się „znaleziskami” zasugerowanymi przez aplikację

OneNote

6. TuneIn Radio

TuneIn umożliwia słuchanie radia z całego świata (muzyka, sport, wiadomości, rozmowy, i komedie streaming z każdego kontynentu). Ponad 70 000 stacji radiowych na żywo oraz 2 000 000 podcastów, koncerty i audycje rozrywkowe na iPhone’ie, iPadzie i iPodzie, wszystko za darmo. TuneIn Radio jest w pełni zintegrowany z tunein.com, dzięki czemu można synchronizować ulubione stacje między urządzeniami.

OneNote

7. Ringhtone Maker

dla systemu iOS
(dla systemu iOS)
(dla Androida)

Obie aplikacje to bezpłatne narzędzia do tworzenia własnych dzwonków, alarmów i dźwięków do powiadomień z utworów w naszym telefonie. Stworzone zostały przez niezależnych deweloperów, ale posiadają te same funkcje. Formaty plików obsługiwane przez aplikację dla Androida: MP3, WAV, AAC/MP4, pliki 3GPP/AMR, Formaty plików obsługiwane przez aplikację dla iOS-a: M4A lub MP3.

* W przypadku iPhone’a, możemy konwertować na dzwonki tylko utwory, które mamy w swojej bibliotece muzycznej.

OneNote

8. SongPop

Song Pop to bardzo przyjemna i wciągająca gra muzyczna, polegająca na odgadywaniu hitów muzycznych w poszczególnych kategoriach, od muzyki klasycznej przez lata 50. 60. 70. 80. 90., folk, indie rock, muzykę lokalną z kilkunastu krajów, aż po ciężkie brzmienia metalu czy rocka. Grać możemy ze znajomymi z Facebooka, lub wysyłamy wyzwanie komuś spoza listy, kogo sugeruje nam aplikacja.

Runda polega na odgadnięciu jak najszybciej pięciu piosenek z kategorii, którą wybierzemy i kategorii którą wybierze przeciwnik. Ten gracz, który odgadnie szybciej autorów lub tytuły danych piosenek – wygrywa. W nagrodę za wygranie rozgrywki otrzymujemy złote monety, które później możemy wydać na kolejne playlisty. Raz w tygodniu podsumowane są nasze zmagania, za zwycięstwa w pojedynkach otrzymujemy nutki, które można wykorzystać na podpowiedzi lub przemieszanie playlist do wyboru.

UWAGA! Gra bardzo wciąga ;-), ale za to dostarcza dużo dobrej zabawy!

Dostępne w AppStore

9. Album Cover Quiz (tylko na Androida)

Skoro jesteśmy przy grach warto wspomnieć o podobnej „zgadywance”, tym razem powiązanej z aplikacją Deezer.

Prosta gra polegająca na odgadywaniu okładek albumów muzycznych.

 

10. Stream That Song

Aplikacja rozpoznaje muzykę, którą słuchamy w radiu, telewizji, czy na żywo i przekierowuje do apliakcji Deezer, abyśmy mogli ją dodać do swojej playlisty, lub odłuchać. Schemat działania podobny do szeroko znanych aplikacji: Shazama czy SoundHounda. „Stream that Song” wymaga podłączenia do sieci (WiFi lub 2G/3G), jeśli w danym momencie nie mamy dostępu do internetu, możemy przechować słuchany utwór, aby go później rozpoznać. I właśnie ta ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna, bowiem mało która aplikacja do rozpoznawania muzyki „ze słuchu” ją posiada.


Dostępne w AppStore

11. Band Of The Day (tylko iOS)

2013-07-03_235032Band Of The Day pomoże nam poszerzyć nasze horyzonty muzyczne. Codziennie aplikacja serwuje nam nowych, niszowych artystów, możemy słuchać piosenek tego wykonawcy za darmo (bez reklam i w pełnej wersji). Oprócz biografii i dyskografii dostępne są zdjęcia oraz filmy (teledyski z YouTube’a) poświęcone „zespołowi dnia”, a wszystko to w solidnie wykonanej aplikacji w formie magazynu.

Oprócz zapoznania się z twórczością promowanego w danym dniu wykonawcy mamy możliwość przeglądania twórczości podobnych, polecanych lub przedstawionych wcześniej zespołów. Dzięki kalendarzowi (historii) możemy podejrzeć i posłuchać wcześniej publikowanych wykonawców.

Program także sam generuje składankę, która zawiera najlepiej oceniane utwory, bez konieczności układania playlisty – fajna sprawa dla lubiących niespodzianki :) Standardowo dostępne jest połączenie z mediami społecznościowymi i opcja udostępniania, aplikacja obsługuje Airplay.

Band Of The Day to appka dla każdego, kto podąża za niszowymi trendami i pasjonuje go odkrywanie nowych obszarów muzyki!

Doskonałe wykonanie aplikacji oraz jej możliwości sprawiają, że trzeba ją koniecznie wypróbować. WARTO!

Dostępne w AppStore

12. Songkick Concerts

Songkick Concerts to mobilny kalendarz muzycznych imprez, tworzący bazę koncertów i wydarzeń m.in. na podstawie muzyki zapisanej w pamięci smartfonu lub tabletu oraz lokalizacji użytkownika. Aplikację przygotowała ekipa serwisu Songkick.com.

Program kreuje spersonalizowany kalendarz imprez, skanując bibliotekę muzyczną użytkownika zapisaną w pamięci urządzenia mobilnego (wymagane dobre otagowanie plików), a także statystyki konta Google Music oraz aplikacji mobilnej Last.fm. Tworzy w ten sposób listę ulubionych artystów użytkownika i oferuje mu dostęp do najświeższych informacji na temat koncertów i wydarzeń z ich udziałem. Nic nie stoi też na przeszkodzie w ułożeniu takowej bazy na podstawie danych pobranych z kont użytkownika w serwisach Facebook lub Pandora.

Kalendarz dostarcza podstawowych informacji na temat lokalizacji koncertu, wykonawców biorących udział w wydarzeniu oraz cen biletów. Umożliwia też podzielenie się informacją o imprezie z przyjaciółmi, zaproszenie ich (np. za pomocą Facebooka lub emaila), a także wyeksportowanie wiadomości o koncercie do standardowego kalendarza systemu Android.

Spośród dodatkowych opcji aplikacji warto wymienić przeglądanie wydarzeń muzycznych odbywających się w niemal każdym mieście na świecie (program działa doskonale także w naszym kraju), tworzenie list z najbardziej interesującymi miejscowościami, a także ręczne budowanie bazy ulubionych wykonawców z możliwością przeglądania terminarza zbliżających się występów.

Songkick Concerts można pobrać z Google Play Store za darmo. Aplikacja jest dostępna w angielskiej wersji językowej. Program pełnię swych możliwości pokazuje we współpracy z serwisem internetowym Songkick.com, z którego może korzystać każda osoba z aktywnym kontem utworzonym w ramach aplikacji.
(źródło: aplikacje.orange.pl)

Dostępne w AppStore

13. n7player – Odtwarzacz Muzyczny (tylko Android)

n7player jest jednym z lepszych odtwarzaczy muzycznych dla Androida stworzonym przez polską firmę, dlatego tym bardziej warto o niej wspomnieć.

Aplikacja n7player zapewnia całkowicie innowacyjny interfejs graficzny przedstawiający albumy muzyczne na trójwymiarowej płaszczyźnie. Dodatkowo zapewnia pełną obsługę multi-touch dzięki czemu użytkownik może prostym gestem przejść pomiędzy widokami artystów i albumów. n7player udostępnia także jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań umożliwiających pobieranie okładek płyt.

Gazeta.pl Technologie: „Działa płynnie a do tego przykuwa oko niecodziennym, trójwymiarowym interfejsem i niespotykanie wygodną nawigację.”

www.lifehacker.com review: „n7player makes browsing your own library and finding music to listen to fun again.”

Aplikacja jest wersją próbną udostępnioną na okres 14 dni. Klucz zdejmujący ograniczenie czasowe jest dostępny na Google Play jako aplikacja „n7player Full Version Unlocker”.

Główne funkcje:

 • unikatowy, oparty na technologii OpenGL interfejs użytkownika
 • wsparcie formatów audio: mp3, mp4, m4a, ogg, wav, 3gp, mid, xmf, ogg, mkv(4.0+), flac (3.1+), aac (3.1+)
 • 5-zakresowy korektor graficzny – wymaga Androida 2.3+
 • efekty audio: bass boost, pogłos oraz efekt virtualizacji (SRS/Dolby Surround) (2.3+)
 • automatyczne i ręczne pobieranie okładek albumów
 • menadżer plików umożliwiający przeglądanie karty SD
 • widżety – 1×4, 2×4
 • specjalnie zaprojektowany ekran blokowania umożliwiający sterowanie odtwarzaczem bez odblokowania telefonu
 • rozbudowane wsparcie dla przycisków słuchawek
 • możliwość czasowego wyłączenia>
 • prezentacja tekstów piosenek wbudowanych w pliki lub za pomocą plugin`u musicXmatch
 • scrobbling Last.fm

14. TuneWiki

TuneWiki to bardziej niż musiXmatch rozbudowana aplikacja do rozpoznawania muzyki i synchronizowania do niej tekstów.

Oprócz możliwości rozpoznawania ponad 20 milionów piosenek zsynchronizowanych z muzyką na urządzeniach mobilnych, można wyświetlać rozpoznane teksty także na Pulpicie komputera, między innymi uruchamiając aplikację w Deezerze przez Deezer App Studio. Większość tekstów można tłumaczyć bezpośrednio przez aplikację w ponad 40 językach. Warto wypróbować rozpoznawanie i synchronizację i warto ocenić czy chcemy korzystać z musiXmatcha czy z TuneWiki.


Dostępne w AppStore
TuneWiki w Google Play

15. Last.fm

2013-07-04_020158Last. fm pozwola ponownie odkryć muzykę, którą posiadasz. Aplikacja jest odtwarzaczem pełnym możliwości, które pomogą odkryć powiązania między utworami znajdującymi się w twojej bibliotece muzycznej za pośrednictwem list odtwarzania, ukryte informacje o wykonawcach i wiele więcej. Poza tym, scrobbluje*.

*scrobblowanie: automatyczne dodawanie do profilu utworów, które odtwarzasz za pomocą oprogramowania Last.fm.

 • inteligentna muzyka
 • listy odtwarzania na bazie muzyki, którą posiadasz
 • każda piosenka może uruchomić listę odtwarzania „Więcej takich jak ta”
 • scrobblowanie w czasie rzeczywistym
 • wirtualna prezentacja wykonawcy
 • informacje o wykonawcy
 • pokaz zdjęć
 • powiadomienia „w trasie”

Dostępne w AppStore