Zobaczcie infografikę podsumowującą raport „Rola mobilnych finansów w życiu Polaków”, przygotowaną przez TNS Polska i jestem.mobi.
Badanie zrealizowane przez TNS Polska oraz jestem.mobi na zlecenie Getin Banku pokazuje, jak, gdzie i kiedy Polacy korzystają z bankowości mobilnej, jakie mają obawy, a co cenią sobie najbardziej.
Autorzy badania opowiedzą o nim również podczas najbliższej edycji Warsaw Speaks Mobile, która odbędzie się już w poniedziałek 21 października.
Infografika „Rola mobilnych finansów w życiu Polaków”
Infografika „Rola mobilnych finansów w życiu Polaków”Zawartość raportu
Badanie zostało przeprowadzone przy wykorzystaniu techniki CAWI na reprezentatywnej próbie 1002 polskich internautów, którzy korzystają z bankowości elektronicznej i posiadają smartfony. Ze względu na założone cele badania, w grupie tej znalazło się 601 z osób, które nie korzystają z bankowości mobilnej oraz 401 korzystających z bankowości mobilnej.
Raport zawiera 4 główne rozdziały, w których znajduje się kilkanaście odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące stopnia zaawansowania polskiego użytkownika aplikacji bankowych.
- Wiedza i korzystanie. Mobilnie czy tradycyjnie?
- Bankowość mobilna. Poziom zaufania.
- Bank zawsze pod ręką. Potencjał mobilnych finansów.
- Aplikacja mobilna. Korzystanie i ocena.
Czego dowiesz się z raportu?
To badanie dowiodło, że mobilne aplikacje bankowe stanowią już grupę bardzo popularnych aplikacji na smartfonach Internautów, a co najważniejsze, bardzo lubianych.
Wystarczy wspomnieć, że:
Blisko trzy czwarte jej użytkowników ocenia aplikację banku, z której korzysta dobrze lub bardzo dobrze.
36 proc. użytkowników bankowości mobilnej nie wyobraża sobie bez niej już życia.
9 proc. osób korzystających z bankowości mobilnej przyznaje, że jest ona wygodniejsza niż tradycyjna bankowość internetowa.
Bankowość mobilna wchodzi w swoje najlepsze lata. Zdecydowanie okres raczkowania ma już za sobą, zyskała bazowe zaufanie i zbiera żniwo pozytywnych rekomendacji od jej aktywnych użytkowników. Polska to jeden z bardziej rozwiniętych rynków bankowych i nie mam wątpliwości, że polskie rozwiązania mają szansę zwracać uwagę publiczności na arenie europejskiej.
Z pełnymi wynikami raportu, możecie zapoznać się tutaj.
źródło: jestem.mobi