Infografika „Rola mobilnych finansów w życiu Polaków”

Zobaczcie infografikę podsumowującą raport „Rola mobilnych finansów w życiu Polaków”, przygotowaną przez TNS Polska i jestem.mobi.

raport_rola_mobilnych_finansow

Badanie zrealizowane przez TNS Polska oraz jestem.mobi na zlecenie Getin Banku pokazuje, jak, gdzie i kiedy Polacy korzystają z bankowości mobilnej, jakie mają obawy, a co cenią sobie najbardziej.

Autorzy badania opowiedzą o nim również podczas najbliższej edycji Warsaw Speaks Mobile, która odbędzie się już w poniedziałek 21 października.

Infografika „Rola mobilnych finansów w życiu Polaków”

Infografika „Rola mobilnych finansów w życiu Polaków”

Zawartość raportu

Badanie zostało przeprowadzone przy wykorzystaniu techniki CAWI na reprezentatywnej próbie 1002 polskich internautów, którzy korzystają z bankowości elektronicznej i posiadają smartfony. Ze względu na założone cele badania, w grupie tej znalazło się 601 z osób, które nie korzystają z bankowości mobilnej oraz 401 korzystających z bankowości mobilnej.

Raport zawiera 4 główne rozdziały, w których znajduje się kilkanaście odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące stopnia zaawansowania polskiego użytkownika aplikacji bankowych.

  1. Wiedza i korzystanie. Mobilnie czy tradycyjnie?
  2. Bankowość mobilna. Poziom zaufania.
  3. Bank zawsze pod ręką. Potencjał mobilnych finansów.
  4. Aplikacja mobilna. Korzystanie i ocena.

Czego dowiesz się z raportu?

To badanie dowiodło, że mobilne aplikacje bankowe stanowią już grupę bardzo popularnych aplikacji na smartfonach Internautów, a co najważniejsze, bardzo lubianych.

Wystarczy wspomnieć, że:

Blisko trzy czwarte jej użytkowników ocenia aplikację banku, z której korzysta dobrze lub bardzo dobrze.

36 proc. użytkowników bankowości mobilnej nie wyobraża sobie bez niej już życia.

9 proc. osób korzystających z bankowości mobilnej przyznaje, że jest ona wygodniejsza niż tradycyjna bankowość internetowa.

Bankowość mobilna wchodzi w swoje najlepsze lata. Zdecydowanie okres raczkowania ma już za sobą, zyskała bazowe zaufanie i zbiera żniwo pozytywnych rekomendacji od jej aktywnych użytkowników. Polska to jeden z bardziej rozwiniętych rynków bankowych i nie mam wątpliwości, że polskie rozwiązania mają szansę zwracać uwagę publiczności na arenie europejskiej.

Z pełnymi wynikami raportu, możecie zapoznać się tutaj.

źródło: jestem.mobi