Google wysłało zaproszenie na konferencję. Nadchodzi Nexus 5?

W październiku prawdziwy wysyp konferencji gigantów z branży. Najpierw Apple i Nokia, a już 24 października karty odkryje Google.

zaproszenie_google_play

 

Już w przyszły czwartek 24 października na wydarzeniu organizowanym przez Google’a w Nowym Jorku być może zobaczymy smartfona Nexus następnej generacji. Z zaproszeni wynika, że będzie to konferencja poświęcona Google Play, na której możemy spodziewać się nowości związanych z muzyką, filmami i grami, to w sieci huczy na temat nowych Nexusów oraz Androida 4.4 Kit Kat. Event Google’a okraszony będzie również występem zespołu Capital Cities.

Przyszły tydzień będzie bardzo pracowity dla miłośników mobilnych urządzeń Apple’a oraz Nokii. We wtorek z kolei spodziewamy się nowych iPadów i pierwszego tabletu Nokii. Zobacz także: (Apple rozesłało zaproszenie na wtorkową konferencję oraz Tablet Nokii już 22 października)

Nexus 5 na krótko pojawił się w sklepie Google Play, w cenie 349 dolarów.

Biorąc pod uwagę wpadkę Google’ap (która może być celowa), jak również poprzednie zapowiedzi Nexus, wszystko wskazuje na to, że plotka o ogłoszeniu Nexusa 5 oraz uruchomienia nowego Androida 4.4 jest wielce prawdopodobna. Są jednak źródła, które wskazują na późniejszą datę premiery tych produktów.

Długo oczekiwany smartfon Nexus 5, który prawdopodobnie zostanie wyprodukowany przez LG, może mieć 16 GB i 32 GB. Raporty wskazują również na nowy procesor Snapdragon, a także funkcję bezprzewodowego ładowania Qi.

Nexus podobnie jak iPhone odnosi wielkie sukcesy, a ostatnie jego wydania były bardzo popularne i sprzedawały się jak świeże bułeczki – być może to będzie świetny prezent na gwiazdkę :)

Wszyscy miłośnicy urządzeń mobilnych mają więc na co czekać w przyszłym tygodniu. Jeśli wolicie wykorzystać ładną pogodę, nie musicie się obawiać, na pewno zrelacjonujemy Wam wszystkie przyszłotygodniowe nowości!