W Google Play zdalnie odinstalujesz aplikacje z innych urządzeń

Teraz oprócz zdalnego instalowania aplikacji ze sklepu Google Play można także usuwać na dowolnym urządzeniu, na którym jesteś zalogowany za pomocą swojego konta Google.

Google Play logo KV

Wersja 38.8 Sklepu Play jest już niedostępna, a Google dodało w niej możliwość zdalnego odinstalowywania aplikacji z urządzeń podłączonych do tego samego konta Google. Zdalna deinstalacja powinna działać na wszystkich platformach w tym na komputerach, samochodach, smartfonach, telewizorach i smartwatchach (PC, Auto, telefony, TV i Wear).

Obecnie aplikacje można było instalować tylko na urządzeniach z tym samym kontem Google’a, ale nie można ich było usunąć. Nowa funkcja umożliwia także ich odinstalowanie, a nowy interfejs użytkownika sklepu Google Play zestawia wszystkie zainstalowane aplikacje w łatwiejszą w zarządzaniu listę. Możesz na przykład sortować według rozmiaru, grupować według urządzenia itp.

Aby odinstalować aplikację z innym urządzeniu w sklepie Google Play należy z listy wyboru wskazać nazwę urządzenia.

Może to być szczególnie przydatne podczas zarządzania aplikacjami na Android TV, Android Auto lub Wear OS, ponieważ ich interfejsy są nieco bardziej ograniczone i mniej wygodne. Instalowanie i odinstalowywanie aplikacji za pomocą przeglądarki na komputerze lub telefonu z Androidem będzie znacznie łatwiejsze.

Nowa wersja aplikacji nie dotarła jeszcze do wszystkich użytkowników, więc udostępnienie najnowszej funkcji może zająć trochę czasu zanim trafi do wszystkich.

Zrzuty ekranu z nowej wersji Sklepu Google Play  38.8 z opcją zdalnego odinstalowywania aplikacji na innych urządzeniach
Zrzuty ekranu z nowej wersji Sklepu Google Play 38.8 z opcją zdalnego odinstalowywania aplikacji na innych urządzeniach

Sklep Google Play w wersji 38.8 (11.12.2023)

  • [Telefony] Większy komfort oglądania filmów w aplikacjach dzięki możliwości domyślnego wyświetlania ich w trybie pełnoekranowym.
  • [Telefony] W sekcji wyników wyszukiwania „Reklamy” widać, że więcej reklamodawców podało informacje o swoich aplikacjach.
  • [Auto, PC, telefony, TV, Wear] Nowa funkcja, która pomaga w odinstalowywaniu aplikacji na połączonych urządzeniach.
  • [Telefony] W przypadku niektórych informacji o aplikacjach na kartach Gry i aplikacje będzie się teraz wyświetlać mniejsza wersja ikony, co ułatwi identyfikowanie instalowanych aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | GSMArena