Obejrzyj zwiastun „The Exorcism” Russella Crowe’a

Być może nie taki był jego plan, ale Russell Crowe czerpie korzyści z powrotu kultowej serii o egzorcyzmach, wypuszczając osobne, niezależne horrory o tematyce religijnej „The Exorcism” z premierą 7 czerwca oraz „Egzorcysta papieża” z 2023 roku.

„The Exorcism” Russel Crowe film (2024)

Crowe gra główną rolę w Egzorcyzmie (tyt. oryg. The Exorcism) Joshuy Johna Millera jako aktor stawiający czoła demonom – być może dosłownym. Film skupia się wokół historii Anthony’ego Millera (Russel Crowe) – aktora z problemami, który zaczyna się rozsypywać podczas kręcenia horroru o zjawiskach nadprzyrodzonych. Jego córka Lee (Ryan Simpkins), z którą żył w separacji, zastanawia się, czy powrócił do swoich przeszłych nałogów, czy też kryje się za tym coś bardziej złowrogiego.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Proces diabła” — czy diabeł popchnął nastolatka do morderstwa?

W obsadzie znaleźli się także Sam Worthington, Chloe Bailey, Adam Goldberg, David Hyde Pierce, Josh Warren, Adrian Pasdar i Tracey Bonner.

Reżyser J.J. Miller napisał scenariusz wspólnie z M.A. Fortinem. The Exorcism to drugi film fabularny Millera i Fortina, po horrorze The Final Girls z 2015 roku. Współtworzyli także serial dramatyczny Królowa Południa sieci USA Network.

Producentami The Exorcism są scenarzysta Krzyku Kevin Williamson, Ben Fast i Bill Block. Zdjęcia do filmu zakończono pod koniec 2019 roku, ale od tego czasu film leżał na półce.

Jego inny niedawny film o egzorcyzmach Egzorcysta papieża, został doceniony przez wielu fanów kina w 2023 roku za tendencje maksymalistyczne – żaden film z Franco Nero w roli papieża nie może być naprawdę zły – oraz niezwykłe zaangażowanie Crowe’a w tytułowego bohatera, jako księdza walczącego z siłami nadprzyrodzonymi.

Nie ma jednak takiej ilości modlitw, która mogłaby skłonić Crowe’a do powrotu do swojej ukochanej serii Gladiator. W nadchodzącej kontynuacji Ridleya Scotta występuje Paul Mescal, a Crowe potwierdził, że nie weźmie udziału w filmie częściowo ze względu na śmierć jego postaci Maximusa pod koniec pierwszego filmu.

„Powinni mi, ku*wa, płacić za liczbę pytań, jakie zadają mi na temat filmu, w którym w ogóle nie uczestniczę” – powiedział Crowe podczas Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach (za pośrednictwem Variety). „To nie ma nic wspólnego ze mną. W tym świecie jestem martwy. Sześć stóp pod ziemią. Przyznaję jednak, że odczuwam pewien cień zazdrości, ponieważ przypomina mi to, kiedy byłem młodszy i co to oznaczało dla mnie w życiu”.

Kontynuował: „Nie wiem nic o obsadzie, nie wiem nic o fabule. Umarłem! Wiem jednak, że jeśli Ridley zdecydował się na napisanie drugiej części tej historii ponad 20 lat później, musiał mieć bardzo ważne powody. Nie mogę sobie wyobrazić tego filmu inaczej niż spektakularnego.”

The Exorcism będzie miał premierę 7 czerwca 2024 roku w kinach. Sprawdź zwiastun poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Indie Wire