Cake zmienia Apple Watch w malutki zamiennik iPhone’a

Cake to startup, który obecnie pracuje nad etui i aplikacją na Apple Watcha, która ma umożliwić wykorzystanie smartwatcha jako zamiennika iPhone’a – choć z ograniczeniami.

Cake - Apple Watch akcesorium

Nowy gadżet firmy Cake podobno zamienia Apple Watch w niezwykle kompaktowy zamiennik smartfona, umożliwiający strumieniowe przesyłanie muzyki i nawigację, a także takie funkcje, jak rozmowy telefoniczne i płatności zbliżeniowe. Wyglądem mocno przypomina pewien gadżet AI, który ostatnimi czasy nie ma zbyt dobrej prasy.

Ograniczenia gadżetu sa specjalnie promowane, ponieważ – podobnie jak w przypadku nowych telefonów Nokii – brak sieci społecznościowych, zakupów online i TikToka oznacza, że użytkownicy będą mniej rozproszeni.

Funkcje wskazywane przez zespół odpowiedzialny za Cake nie są niczym nowym w przypadku smartwatchy takich jak Apple Watch Series 9, ponieważ użytkownicy nadal będą mogli między innymi wykonywać połączenia telefoniczne, przesyłać strumieniowo muzykę, korzystać z aplikacji nawigacyjnych, nagrywać notatki głosowe i dokonywać płatności zbliżeniowych.

Konstrukcja plastikowej obudowy, w którą włożony jest Apple Watch, jest nieco specyficzna, gdyż podejrzanie przypomina gadżet Rabbit R1 AI, choć jest bardziej zaokrąglona. Cyfrowa korona zamienia się w kółko przewijania, a tył smartwatcha pozostaje niezasłoniony, dzięki czemu można nadal korzystać z magnetycznego kabla ładującego.

O czym zespół milczy: aby móc używać Apple Watcha jako zamiennika smartfona, do skonfigurowania smartwatcha nadal potrzebny jest iPhone, a użytkownicy potrzebują dodatkowego SIM dla zegarka.

Cake - Apple Watch akcesorium

Cake nadal pracuje nad prototypem, który, gdy tylko stanie się funkcjonalny, zostanie sfinansowany poprzez kampanię na Kickstarterze. Osoby chcące na bieżąco śledzić projekt mogą znaleźć informacje o Cake na oficjalnej stronie internetowej oraz na profilu w serwisie X startupu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cake | NotebookCheck