Nowe wydarzenie Apple’a już 7 maja 2024 r.

Apple zapowiedziało nowe wydarzenie „Let Loose”, podczas którego najpewniej zobaczymy nowego iPada Pro i iPada Air.

Wydarzenie Apple'a 7 maja 2024 roku

Apple ogłosiło wydarzenie zaplanowane na 7 maja 2024 roku, podczas którego ma zostać zaprezentowane nowe edycje iPada Air i iPada Pro. Firma umieściła na bannerze obraz przedstawiający swoje zmodyfikowane animowane logo z Apple Pencilem. Powyższy obraz zapowiadający wydarzenie opublikowany został na stronie wydarzenia Apple, ale strona główna firmy pokazuje więcej. Oprócz głównego logo promującego nadchodzące wydarzenie dotyczące iPada na stronie głównej, Apple rotuje banner z sześcioma wariantami logotypów.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Konferencja WWDC24 firmy Apple staruje 10 czerwca

Dyrektor generalny Tim Cook pokazał także w mediach społecznościowych animowany film przedstawiający logo i przejścia między nimi.

To niezwykłe posunięcie ze strony Apple, ale nie bezprecedensowe. W 2018 roku zorganizowano podobną promocję w ramach wydarzenia „There’s More in the Making” poświęconego iPadowi Pro i komputerowi Mac.

Wówczas na zaproszeniach w pierwszej kolejności pojawiały się różne wersje logo Apple. Następnie Apple rozpoczęło swoje wydarzenie w Brooklyn Academy of Music krótkim omówieniem głównych wersji.

Choć podczas tego wydarzenia prezentowany był także komputer Mac, była to znacząca premiera iPada Pro. Po raz pierwszy wypuszczono iPada z funkcją Face ID zamiast przycisku Home, co czyniło go pierwszym modelem obsługującym wszystkie ekrany.

Mniejszy iPad Pro również został zwiększony z 10,5 cala do 11 cali. Ten i większy model 12,9-calowy przeszły również z ładowania Lightning na USB-C.

Specjalne wersje logo Apple'a użyte do promocji wydarzenia zapowiedzianego na 7 maja 2024 roku
Specjalne wersje logo Apple’a użyte do promocji wydarzenia zapowiedzianego na 7 maja 2024 roku

Sądząc po głównym logo Apple’a użytym do zapowiedzi wydarzenia, wydaje się, że nadchodzi nowy Apple Pencil. To również przypomina wydarzenie z 2018 roku, które wprowadziło drugą generację Apple Pencil.

Wydarzenie „Let Loose” zapowiedziane na 7 maja 2024 roku będzie można oglądać online na stronie Apple Event o godzinie 16:00 czasu polskiego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple