Apple pokaże nowe iPady 30 października 2018 r.

Drugie jesienne wydarzenie Apple Event odbędzie się 30 października 2018 roku – wtedy spodziewamy się zobaczyć nowe iPady oraz komputery Mac.

Apple Special Event 30 października 2018 (iPad, Mac)

Apple potwierdziło dzisiaj kolejne wydarzenie z serii Apple Special Event, które odbędzie się  30 października 2018 roku o 10 czasu EDT (ok. 15.00 czasu polskiego) i będzie poświęcone nowym iPadom oraz komputerom Mac. Tym razem event odbędzie się na Brooklynie w Nowym Jorku.

W ciągu ostatniego miesiąca wiele raportów wskazało na to, że drugie wydarzenie sprzętowe firmy Apple odbędzie się pod koniec października. Dziś rano najcenniejsza na świecie firma potwierdziła termin kolejnej konferencji.

Na zaproszeniu pojawiają się rózne modyfikacje słynnego nadgryzionego jabłka z logo Apple’a oraz hasło There’s more in the making (w wolnym tłumaczeniu Więcej jest w przygotowaniu).

Przeczytaj także: iPhone Xs, Xs Max, Xr oraz Apple Watch Series 4 – wszystko co musisz wiedzieć

Oto przykład zaproszenia z jedną z modyfikacji logo:

Apple Special Event 30 października 2018 (There's more in the making)
Apple Special Event 30 października 2018 (There’s more in the making)

Nie wszystkie zaproszenia są takie same. Zamiast trzymać się tylko jednego ujęcia logo, Apple wydaje się tworzyć szeroką gamę różnych projektów, które pozornie wskazują na nowy poziom kreatywności, który będzie możliwy dzięki nowemu ołówkowi Apple Pencil 2?

Oto dziesięć innych przykładów zmodyfikowanego logo Apple’a – jaka firma może sobie pozwolić na takie szaleństwo?

modyfikacje logo Apple'a z zaproszenia na konferencję
modyfikacje logo Apple’a z zaproszenia na konferencję

Oczekuje się, że zaktualizowany rysik Apple Pencil 2 zostanie zaprezentowany wraz ze zaktualizowaną wersją iPada Pro, która teraz będzie oferowana w rozmiarach 11-calowym i 12,9-calowym. Ten pierwszy jest nieco większy niż poprzedni 10-calowy model, podczas gdy większe urządzenie zachowuje taką samą przekątną wyświetlacza. Nowy projekt ma prawdopodobnie wyeliminować przycisk Home, dzięki czemu sam wymiar urządzenia nie ulegnie zmianie, a może jedynie wpłynąć na zmniejszenie rozmiaru!

Oprócz nowego projektu, modele iPada Pro mają być zasilane przez nowy układ Bionic Apple A12X i mogą być wyposażone w złącze USB typu C. Ponadto oczekuje się, że iPad otrzyma nowe złącze magnetyczne z tyłu oraz Face ID z przodu. W końcu po usunięciu przycisku głównego Apple usunie także Touch ID.

Oprócz tabletów, firma może odświeżyć także linie komputerów Mac, ale wszystkiego dowiemy się już za niespełna dwa tygodnie!

Wydarzenie będzie transmitowane online i będzie można obejrzeć je na żywo na dowolnym urazdzeniu w aplikacji mobilnej Apple Events lub na stronei internetowej: apple.com/apple-events/livestream.

źródło: Apple via phoneArena