Meta udostępnia Llama 3 i zapowiada nowości dla asystenta Meta AI

Wczoraj Mark Zuckerberg ogłosił, że Meta udostępnia nową generację swojego najnowocześniejszego, dużego modelu językowego open source, Meta Llama 3.

Meta Ai na platformach: Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram
Meta Ai na platformach: Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram

Zuckerberg zapowiedział także najważniejsze aktualizacje dla Meta AI, jednego z wiodących na świecie asystentów AI. Dzięki nim, Meta AI jest jeszcze inteligentniejsza, szybsza i bardziej dostępna dla wszystkich.

Llama 3 

Llama 3 od Meta, wiodący i ogólnodostępny duży model językowy, zawiera wstępnie wyszkolone i dopracowane pod względem instrukcji modele językowe z parametrami 8B i 70B, które mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Llama 3 wykazuje najnowocześniejszą wydajność w szerokiej gamie branżowych testów porównawczych i oferuje nowe możliwości, w tym ulepszone rozumowanie.

Zgodnie ze swoim wieloletnim otwartym podejściem do innowacji, Meta oddaje Llamę 3 w ręce społeczności.

➔ CZYTAJ TEż: WhatsApp testuje chatbota AI firmy Meta

Modele Llama 3 będą wkrótce dostępne na platformach AWS, Databricks, Google Cloud Vertex AI, Hugging Face, Kaggle, IBM WatsonX, Microsoft Azure, NVIDIA i Snowflake oraz przy wsparciu platform oferowanych przez AMD, AWS, Dell, Intel, NVIDIA i Qualcomma. Celem Meta jest odpowiedzialne rozwijanie Llamy 3 i dlatego oferuje różne zasoby, które pomagają w odpowiedzialnym korzystaniu z niej. Obejmuje to wprowadzenie nowych narzędzi prywatności i bezpieczeństwa w postaci Llama Guard 2, Code Shield i CyberSec Eval 2.

Meta Llama 3 Human Evaluation
Meta Llama 3 Human Evaluation

W nadchodzących miesiącach można spodziewać się wprowadzenia nowych opcji, dłuższych okien kontekstowych, dodatkowych rozmiarów modeli i zwiększonej wydajności. Udostępniony zostanie też artykuł badawczy dotyczący Llamy 3. Meta rozpoczęła również szkolenie na modelu parametrycznym 400B.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach firmy.

Meta AI

Dzięki najnowszym osiągnięciom Mety w zakresie Llama 3, Meta AI jest obecnie najinteligentniejszym asystentem AI, z którego można korzystać bezpłatnie – i jest dostępny w jeszcze większej liczbie krajów w aplikacjach Meta. Może pomóc użytkownikom w zaplanowaniu obiadu na podstawie tego, co mają w lodówce, wesprzeć ich w nauce do testu i wiele więcej!

Meta AI można używać w m.in w kanałach, czatach, czy wyszukiwaniu. Jest dostępna w aplikacjach Meta, aby pomóc użytkownikom w wykonywaniu zadań i uzyskiwaniu dostępu do informacji w czasie rzeczywistym, bez konieczności opuszczania używanej aplikacji.

Zapytaj Meta Ai o cokolwiek
Zapytaj Meta Ai o cokolwiek

Generowanie obrazów przez Meta AI jest teraz jeszcze szybsze i odbywa się także w trakcie pisania. Dzięki temu można stworzyć okładki albumów dla swojego zespołu, znaleźć inspirację dla udekorowania swojego mieszkania, wysłać niestandardowe GIF-y i nie tylko.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta