TikTok Notes nowym konkurentem Instagrama

Niektórzy użytkownicy w wybranych regionach zaczynają widzieć TikTok Notes w swoich sklepach z aplikacjami, ale jeszcze nie w Polsce.

Ikona aplikacji TikTok Notes

Nowa aplikacja mobilna TikTok Notes to alternatywa dla Instagrama wydana przez TikToka. Aplikacja społecznościowa przeznaczona do udostępniania zdjęć jest bezpłatna i można z niej korzystać na istniejącym koncie TikToka. TikTok oficjalnie ogłosił wprowadzenie TikTok Notes we wpisie w serwisie X, a aplikacja jest już dostępna wsklepach App Store i Google Play w wybranych regionach.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: TikTok wprowadza kanał z treściami STEM w Europie

Po ogłoszeniu na początku tego miesiąca zbliżającej się premiery nowej aplikacji społecznościowej opartej na zdjęciach, TikTok już zaczyna udostępniać TikTok Notes. Aplikacja ma podobną funkcjonalność do Instagrama, z niektórymi tematami i ekskluzywnymi funkcjami TikToka.

Na razie TikTok twierdzi, że TikTok Notes jest dostępny „do pobrania i ograniczonych testów w Australii i Kanadzie”.

Na listach TikTok Notes w sklepach Google Play i App Store możemy rzucić okiem na podstawowe funkcje aplikacji. Użytkownicy TikToka mogą logować się do TikTok Notes przy użyciu tego samego konta, które mają na platformie udostępniania filmików wideo. Ponadto w zeszłym miesiącu w powiadomieniu push wysłanym do użytkowników TikToka firma podała, że wpisy ze zdjęciami na TikToku będą automatycznie przesyłane do TikTok Notes po uruchomieniu nowej aplikacji społecznościowej.

TikTok Notes porzuca sztywny format strony głównej Instagrama na rzecz takiego, który pasuje do zwykłej aplikacji TikToka. Istnieją strony Dla Ciebie i Obserwowane, przy czym każda strona zawiera dwie pionowe kolumny z naprzemiennymi postami. Komentarze, polubienia i ulubione pojawiają się w Notes tak samo jak w TikToku. Nie ma jeszcze śladu TikTok Shop, co jest interesujące, biorąc pod uwagę, że TikTok mocno popchnął swój rynek cyfrowy w ostatnich miesiącach.

Ekrany z aplikacji TikTok Notes
Ekrany z aplikacji TikTok Notes

Koncepcja jest oczywiście podobna do Instagrama, ale jest kilka rzeczy, które wyróżniają TikTok Notes. Aplikacja uwzględnia nagłówki w opisie, aby zrównoważyć tekst. Ponownie jest to podobne do zwykłej aplikacji TikToka. Motyw TikToka z czarnymi i limonkowymi kolorami interfejsu użytkownika pojawia się również w Notes.

„Jesteśmy na wczesnym etapie eksperymentów z wydzieloną przestrzenią na zdjęcia i treść tekstową w TikTok Notes” – oznajmił TikTok w wpisie na X. „Bez względu na to, czy dokumentujesz przygody, wyrażasz kreatywność, czy po prostu dzielisz się migawkami swojego dnia, aplikacja TikTok Notes jest przeznaczona dla tych, którzy chcą dzielić się treściami fotograficznymi i angażować się w nie.”

TikTok Notes nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Jeśli spróbujesz kliknąć poniższe linki do sklepu Google Play lub App Store, otworzą się one w przeglądarce, ale nie w sklepach z aplikacjami mobilnymi. Każdy spoza Australii i Kanady najprawdopodobniej zostanie powitany komunikatem „Ta aplikacja nie jest dostępna w Twoim kraju lub regionie”.

Nie wiemy, kiedy TikTok Notes zostanie wydany na całym świecie, ale istnieją powody, aby mieć nadzieję, że stanie się to wkrótce. TikTok Notes został oficjalnie ogłoszony zaledwie 10 dni temu, a my mamy już test ograniczony do regionu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TikTok | Android Central