TikTok wprowadza kanał z treściami STEM w Europie

Kanał z treściami STEM to propozycja dla wszystkich miłośników nauki, technologii, inżynierii i matematyki – teraz dostępny jest także dla użytkowników z Europy.

TikTok STEM

Uruchomienie kanału STEM w Europie to kolejny krok po jego premierze w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory na całym świecie nastąpił 24-procentowy wzrost publikacji treści związanych z tematyką dostępną w zakładce, a jedna trzecia nastolatków na TikToku korzysta z niej przynajmniej raz w tygodniu.  Ponad 150 milionów ludzi w całej Europie każdego miesiąca odwiedza TikToka. Platforma jest miejscem, gdzie użytkownicy mogą nie tylko zapewnić sobie dawkę rozrywki, ale też wyrażać siebie, rozwijać swój biznes, uczyć się nowych rzeczy i realizować swoje hobby.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowa funkcję dla fanów muzyki na TikToku

#BookTok stał się fenomenem w świecie literatury, który zjednoczył młode pokolenie miłośników książek, a wielu autorom pomógł dotrzeć do nowych odbiorców. #LearnonTikTok z kolei zachęca społeczność TikToka do nauki i poznawania nowych rzeczy – od języków, aż po starożytną historię. 

W tym miesiącu TikTok uruchamia w Europie STEM – nowy feed poświęcony treściom z dziedzin takich jak nauka, technologia, inżynieria i matematyka (ang. STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics), który ma ułatwić dalsze odkrywanie oraz łączyć użytkowników o wspólnych zainteresowaniach z jeszcze większą efektywnością. 

Już od dzisiaj karta STEM będzie dostępna w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Z kolei na kontach użytkowników z całej Europy nowy feed pojawi się obok karty Dla ciebie w nadchodzących tygodniach, otwierając przed społecznością TikToka świat wiedzy tworzony przez ekspertów z wybranych dziedzin. Kanał będzie zawierał treści w języku angielskim z możliwością włączenia automatycznego tłumaczenia w formie napisów, które będą sprawdzane przez dwie niezależne organizacje.

Tworzenie anglojęzycznych treści na STEM będzie dla polskich TikTokerów szansą na dotarcie do międzynarodowej publiczności. W nowej zakładce mogą się znaleźć filmy twórców, którzy publikują treści zgodne z jej tematyką, a takich zajmujących się nauką na TikToku nie brakuje. Zaliczają się do nich m.in.: Adam Mirek @adam_mirek – popularyzator nauki i influencer z tytułem doktora inżynierii biomedycznej oraz regularny gość Dzień Dobry TVN, gdzie opowiada o ludzkim ciele, Konrad Skotnicki @doktor_z_tiktoka, który w niezwykle angażujący sposób opowiada swoim widzom o fizyce, chemii, kosmosie i naukowych ciekawostkach czy Dawid Stanasiuk @mimir.cyfrowa.edukacja, prowadzący profil o robotyce i programowaniu. 

Społeczności skupione wokół treści edukacyjnych prężnie działają na TikToku. Na przestrzeni ostatnich trzech lat na całym świecie opublikowano niemal 15 milionów filmów związanych z tematyką dostępną w zakładce STEM. Po udanym debiucie w Stanach Zjednoczonych, kanał STEM pojawi się również dla użytkowników z Europy. Od czasu udostępnienia kanału w USA, nastąpił 24-procentowy wzrost publikacji treści związanych z nauką, technologią, inżynierią i matematyką.

TikTok STEM - ustawienia w aplikacji

Aby zachęcić młodych ludzi do zgłębiania takiej tematyki, u wszystkich użytkowników poniżej 18 roku życia karta STEM pojawi się automatycznie, ale domyślne ustawienia będzie można zmienić w aplikacji, według własnych preferencji. Pełnoletni użytkownicy będą mogli włączyć nową funkcjonalność, wybierając kolejno ustawienia i „preferencje dot. treści”. Od momentu uruchomienia kanału w Stanach Zjednoczonych, jedna trzecia nastolatków na TikToku korzysta z niego przynajmniej raz w tygodniu. 

W trosce o wysoką jakość treści oferowanych swojej społeczności, TikTok rozszerza współpracę z organizacjami Common Sense Networks i Poynter Institute, która teraz obejmie także Europę. Common Sense Networks będzie odpowiadał za ocenę materiałów pod kątem ich zgodności z koncepcją karty STEM. Poynter z kolei sprawdzi wiarygodność prezentowanych informacji. Treści, które nie przejdą obu etapów weryfikacji, nie zostaną udostępnione w karcie STEM.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TikTok Polska