„Back to Black. Historia Amy Winehouse” w kinach od 19 kwietnia!

Odkryj jej życie, jej legendę i historię miłosną, która zainspirowała powstanie jednego z najwspanialszych albumów wszech czasów – „Back to Black. Historia Amy Winehouse” tylko w kinach od 19 kwietnia!

Back to Black. Historia Amy Winehouse

Długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie pt. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” został wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. Film pojawi się w polskich kinach już 19 kwietnia 2024 roku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Kora. Się żyje. Biografia” już w księgarniach!

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawi pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. „Back to Black.

Historia Amy Winehouse” to bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie. Główną rolę w filmie zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela („Branża”). Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kino Świat