Literacy Pen to pierwsze takie narzędzie do szybkiej nauki pisania i czytania

To nowoczesne narzędzie edukacyjne, przyczepiane do ołówka, ma ułatwić analfabetom błyskawicznie nauczyć się pisać oraz czytać.

Literacy Pen od The World Literacy Foundation i Media Monks

Nie ulega wątpliwości, że umiejętność czytania i pisania jest najlepszym narzędziem wzmacniania pozycji i zmian społecznych. Umiejętność czytania i pisania jest przywilejem każdego, ale w rzeczywistości nie jest dostępna dla każdego. Dla niektórych przeszkodą jest status ekonomiczny, dla innych piętno społeczne i brak możliwości stają się przeszkodą. Niezależnie od okoliczności, nieumiejętność czytania i pisania może prowadzić do problemów w życiu codziennym, obejmujących najdrobniejsze rzeczy, takie jak podpisanie dokumentu lub przeczytanie recepty.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Sowa Duolingo będzie teraz uczyć matmy

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci działania na rzecz umiejętności czytania i pisania były powszechnym przedsięwzięciem w większości krajów rozwijających się, a mimo to raport UNESCO podaje alarmujące liczby.

Według doniesień około 773 milionów ludzi na całym świecie „ma problemy z umiejętnością czytania i pisania”. Fundacja World Literacy Foundation, która przoduje w zapewnianiu umiejętności czytania i pisania możliwie największej liczbie osób, nawiązała współpracę z firmą Media.Monks przy tworzeniu Literacy Pen: urządzenia wspomagającego zamianę mowy na tekst.

Literacy Pen od The World Literacy Foundation i Media Monks
Literacy Pen od The World Literacy Foundation i Media Monks

Literacy Pen to pierwsze przenośne narzędzie edukacyjne, które umożliwia analfabetom natychmiastowe czytanie i pisanie. Jest to małe urządzenie – zgodne z dowolnym standardowym długopisem lub ołówkiem – z wbudowanym ekranem wyświetlającym dane wejściowe, które można bezpośrednio skopiować na papier.

Zaprojektowane z myślą o kluczowych aspektach rozwoju umiejętności czytania i pisania, takich jak powtarzanie wizualne z perspektywy czasu, to przyjazne dla użytkownika, lekkie narzędzie jest wyposażone w mikrofon. Użytkownik może bez wysiłku wsunąć długopis do kompaktowego Literacy Pen i wypowiedzieć wybrane słowa do mikrofonu, który automatycznie przepisuje je słowo po słowie na cyfrowy ekran. Stąd osoba może zobaczyć i bezpośrednio skopiować go na papier za pomocą przyczepionego ołówka, długopisu lub pióra.

Ile z tego jest możliwe do zastosowania w rzeczywistym świecie, w którym osoby, o których mówimy, nigdy wcześniej nie trzymałyby pióra w dłoni? Biorąc pod uwagę, że jest to niedrogie narzędzie, przy odpowiedniej praktyce przynajmniej część osób powinna być w stanie podpisać swoje dokumenty finansowe, a nawet znaleźć pracę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The World Literacy Foundation | Media Monks | Yanko Design