Serial dokumentalny „Przeklęty II” od 22 kwietnia na HBO Max

Nowa, sześcioodcinkowa kontynuacja przełomowego, nagrodzonego statuetką Emmy® serialu dokumentalnego Andrew Jareckiego. 

„Przeklęty II” serial dokumentalny HBO

Oryginalny serial dokumentalny HBO pt. Przeklęty II zadebiutuje 22 kwietnia 2024 roku. Nowe odcinki będą miały swoją premierę co tydzień w HBO i na platformie HBO Max. Przeklęty II to sześcioodcinkowa kontynuacja przełomowego, nagrodzonego statuetką Emmy® serialu dokumentalnego Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta Andrew Jareckiego, który zadebiutował na antenie HBO w 2015 roku.  W części drugiej twórcy kontynuują swoje śledztwo na przestrzeni kolejnych ośmiu lat. Odkrywają ukryte materiały, rozmowy Dursta z więzienia, a także wywiady ze świadkami, którzy dopiero teraz odważyli się mówić.

➔ CZYTAJ TEż: Nowy serial dokumentalny o Dahmerze z wyznaniami zabójcy

Na kilka godzin przed premierą ostatniego odcinka Durst został aresztowany w Los Angeles za morderstwo swojej długoletniej przyjaciółki Susan Berman. Przeklęty II skrupulatnie opisuje śledztwo trwające przez następne osiem lat, podczas których Durst oczekiwał i uczestniczył w procesie, odkrywając nowe informacje i śledząc rozwój sprawy przedstawianej przez prokuratora.

Serial wyciąga na światło dzienne materiały, w tym wywiady ze współpracownikami Dursta, którzy nigdy wcześniej się nie ujawniali, rozmowy telefoniczne do przyjaciół, rodziny i prawników wykonywane z więzienia oraz nagrania wideo z przesłuchań, które odbyły się po jego aresztowaniu. W serialu znajdują się także szczere wywiady z obrońcami i prokuratorami, a także rozmowy z ławnikami i sędzią procesowym.

Dzięki dostępowi do kluczowych uczestników procesu, precyzji i przejrzystości Przeklęty II odkrywa świat zabójcy, któremu udało się uniknąć sprawiedliwości przez ponad trzydzieści lat.

Bohaterowie: zastępcy prokuratorów okręgowych Los Angeles – John Lewin i Habib Balian; zespół obrońców Dursta pod przewodnictwem Dicka DeGuerina, który pomógł uniewinnić go w procesie o morderstwo w Galveston w 2003 r. oraz prawnik David Chesnoff; dziennikarze – Charles Bagli, który opisywał sprawę Dursta dla „New York Times”, Lisa DiPaulo, która relacjonowała morderstwo Susan Berman dla „New York Magazine”; sędzia Susan Criss, która przewodniczyła procesowi o morderstwo w Galveston; sędzia Mark Windham, który przewodniczył procesowi w sprawie o morderstwo Susan Berman; członkowie ławy przysięgłych, przyjaciele i współpracownicy Dursta oraz jego ofiar – Susan Berman i pierwszej żony Kathie Durst.

Opisy kolejnych odcinków serialu dokumentalnego „Przeklety II”

 • Odcinek 7.: “Why Are You Still Here?”
  Gdy, na początku 2015 roku zostaje wyemitowany pierwszy sezon serialu HBO „Przeklęty”, a na światło dzienne wychodzą obciążające dowody, Robert Durst – potomek jednej z najpotężniejszych nowojorskich rodzin zajmujących się nieruchomościami – ucieka. Zostaje schwytany w Nowym Orleanie i oskarżony o morderstwo swojej najlepszej przyjaciółki, Susan Berman, którego miał się dopuścić w 2000 roku. Z pomocą swojej drugiej żony, Debrah Charatan, Durst tworzy zespół obrońców, w skład którego wchodzi prawnik, który wcześniej doprowadził do uniewinnienia go w procesie o morderstwo sąsiada z Galveston w Teksasie w 2003 roku.
 • Odcinek 8.: “Friendships Die Hard”
  Durst kontaktuje się z byłymi przyjaciółmi i współpracownikami z więzienia, w tym z Nickiem Chavinem i Susie Giordano. Nick początkowo stara się nie angażować w sprawę, ale jego żona Terry kontaktuje się z prokuratorem w Los Angeles, aby poinformować, że jej mąż wie więcej niż mówi. Wtedy Nick decyduje się na współpracę.
 • Odcinek 9.: “Saving My Tears Until It’s Official”
  Durst pojawia się w sądzie w Los Angeles w 2020 roku na rozprawie w sprawie morderstwa Susan Berman. Sąd poznaje szczegóły zniknięcia jego pierwszej żony Kathie w 1982 r., a prokuratorzy twierdzą, że Berman pomogła Durstowi zatuszować zbrodnię. Zeznaje również przyjaciel Boba, Nick Chavin.
 • Odcinek 10.: “The Unluckiest Man In The World”
  Wieloletni prawnik, powiernik i przyjaciel Dursta, Stewart Altman, zostaje oskarżony przez prokuratora Lewina o unikanie zeznań. Jego żona Emily zdaje się bardziej przejęta sytuacją i ujawnia więcej szczegółów. Durst decyduje się zeznawać, co jest dość nietypowe w przypadku oskarżonego w procesie o morderstwo.

Twórcy: HBO Documentary Films przedstawia Przeklęty II, produkcji Hit The Ground Running. Reżyser: Andrew Jarecki; producenci wykonawczy: Zac Stuart-Pontier, Andrew Jarecki, Kyle Martin; producenci: Charlotte Kaufman i Sam Neave; koproducenci: Richard Hankin i Susan Lazarus. Producenci wykonawczy HBO: Nancy Abraham, Lisa Heller i Sara Rodriguez.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. Discovery