Aplikacja Beeper wychodzi z wersji beta po przejęciu przez WordPress Automattic

Automattic, firma stojąca za WordPressem i Texts.com, nabyła Beepera, startup oferujący możliwości czatowania w różnych usługach.

Beeper przejęty przez Automattic

To przejęcie zostało sfinalizowane za zgłoszoną kwotę 126 milionów dolarów, co spowodowało fuzję dwóch istniejących aplikacji do przesyłania wiadomości. Chociaż ostatnio o Beeperze było głośno, głównie z powodu szeroko nagłośnionego sporu z Apple’em dotyczącego integracji iMessage z platformą, technicznie aplikacja znajduje się w fazie beta. Kończy się to dzisiaj, jak ogłosił Beeper na swoim blogu wraz z ogłoszeniem o przejęciu.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Beeper łączy 15 komunikatorów w jednej aplikacji

Beeper jest teraz dostępny dla każdego, bez konieczności wpisu na listę oczekujących i nadal kładzie duży nacisk na prywatność użytkowników i kontrolę danych, co dobrze wpisuje się w skupieniu się firmy Automattic na bezpłatnym oprogramowaniu typu open source.

Po zakupie Beeper będzie nadal działał samodzielnie w sekcji „Other Bets” Automattic. Oznacza to, że z aplikacji Beeper nadal będzie mógł korzystać każdy, a firma w dalszym ciągu będzie chronić prywatność klientów. Biznesplan polegający na udostępnianiu bezpłatnej aplikacji z płatnymi funkcjami premium również prawdopodobnie pozostanie taki sam.

Eric Migicovsky, założyciel Beepera, jest podekscytowany potencjałem połączenia technologii Beepera z mocnymi stronami Texts.com dla komputerów stacjonarnych. Wygląda na to, że stosują tutaj podejście „to, co najlepsze z obu światów”. Podziękował także założycielowi Texts.com Kishanowi Bagarii, wspominając o długiej historii współpracy między nimi. Migicovsky zastąpi Bagarię na stanowisku „szefa ds. wiadomości” w nowo połączonej wersji Beepera – ponieważ branding Beepera będzie przeważał – pozostawiając niepewność co do nowej roli Bagarii.

Zarówno użytkownicy Beepera, jak i Texts.com nie mają się na razie czego obawiać. Migicovsky zapewnia, że dzisiaj w przypadku obu produktów nic się nie zmieni, z wyjątkiem wyjścia aplikacji Beepera z wersji beta. Ponadto polityka prywatności Beepera i ToS pozostaną na razie takie same.

Gdy oba zespoły się połączą, zobaczymy, jak będą pracować nad stworzeniem „najlepszej aplikacji do czatowania na świecie”, jak często powtarzał Migicovsky. Potencjał platformy do przesyłania wiadomości typu open source jest z pewnością intrygujący i wygląda na to, że Beeper jest o krok bliżej osiągnięcia tego celu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Beeper | PhoneA Arena