OnePlus przedstawia AI Eraser na swoich smartfonach

Funkcja AI Eraser, dostępna na urządzeniach OnePlus od kwietnia, a w Europie od drugiego kwartału 2024 roku, ma na nowo zdefiniować sposób edycji zdjęć na urządzeniach mobilnych.

OnePlus 12 (zielony)

OnePlus zaprezentował dziś nową funkcję edycji obrazu dla swoich smartfonów – AI Eraser. Oparta na autorskim rozwiązaniu OnePlus funkcja stanowi ogromy krok naprzód w technologii smartfonów, a dzięki swojej intuicyjności, jest łatwa w obsłudze oraz podnosi efektywność i kreatywność użytkowników. Urządzenia w Europie zaczną otrzymywać tę funkcje w drugim kwartale 2024 roku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: OnePlus Watch 2 z lepszą wydajnością i żywotnością baterii

Wykorzystując zasoby sztucznej inteligencji i szereg zaawansowanych algorytmów, AI Eraser umożliwia użytkownikom łatwe zaznaczanie i usuwanie niechcianych obiektów ze zdjęć. Po zaznaczeniu określonych elementów, takich, jak przypadkowi przechodnie, śmieci czy niedoskonałości obrazu, sztuczna inteligencja analizuje wybrany obszar i automatycznie generuje zastępcze tło, które komponuje się z otoczeniem, a jednocześnie pasuje do ogólnego stylu fotografii. W rezultacie użytkownik otrzymuje idealny, pozbawiony zbędnych szczegółów obraz.

AI Eraser to efekt inwestycji OnePlus w badania i rozwój, które zostały podjęte z myślą o zapewnieniu dokładności i niezawodności treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Opatentowany przez firmę model, stojący za nową funkcją, został wytrenowany na ogromnym zbiorze danych. Dzięki temu rozumie on złożone sceny. AI Eraser jest w stanie zastąpić niechciane obiekty zgodnie z kontekstem, co w naturalny sposób podnosi atrakcyjność zdjęcia i umożliwia użytkownikom dokonywanie wysokiej jakości edycji zdjęć.

Zdjęcia przed i po edycji za pomocą AI Eraser:

OnePlus Ai Eraser (przed)OnePlus Ai Eraser (po)
Zdjęcia przed i po edycji za pomocą AI Eraser (przesuń suwaniem w lewo i prawo)

Rozwój AI Eraser jest ściśle zgodny z filozofią projektowania OnePlus, kładącą szczególny nacisk na realne potrzeby użytkownika. Eliminując konieczność stosowania skomplikowanej, ręcznej edycji obrazu lub stosowania w tym celu specjalnego oprogramowania, AI Eraser sprawia, że obróbka zdjęć jest łatwa w użytkowaniu dla wszystkich, niezależnie od umiejętności.

Wraz z wprowadzeniem AI Eraser, OnePlus kontynuuje prace nad poprawą doświadczeń użytkowników. Począwszy od kwietnia, funkcja będzie stopniowo wdrażana na urządzeniach OnePlus na całym świecie – w tym w modelach: OnePlus 12, OnePlus 12R, OnePlus 11 i OnePlus Open. Urządzenia w Europie zaczną otrzymywać tę funkcje w drugim kwartale 2024 roku. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus