WordPress 6.5 „Regina” już jest dostępny – co nowego?

Sprawdź listę nowych funkcji i ulepszeń pod systemem do zarządzania treścią WordPress 6.5. Już można aktualizować WordPressa!

WordPress 6.5 „Regina”
WordPress 6.5 „Regina”

System do zarządzania treścią w serwisach internetowych WordPress 6.5 „Regina” został zainspirowanym dynamiczną wszechstronnością znanej skrzypaczki jazzowej Reginy Carter. Wielokrotnie nagradzana artystka i pedagog jazzu, znana jest z przekraczania gatunków. Techniczne podstawy Reginy w muzyce klasycznej i głębokie zrozumienie jazzu zapewniły jej reputację osoby odważnie wykraczającej poza to, co jest możliwe na skrzypcach.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WordPress 6.4 „Shirley” już jest!

Najnowsza wersja WordPressa 6.5 kładzie większy nacisk na szczegóły. Oferuje nowe i ulepszone sposoby dostrajania i ulepszania tworzenia witryn, umożliwiając przejęcie kontroli w sposób dostosowany do Twoich potrzeb. Znajdziesz w nim nowe sposoby zarządzania typografią witryny, bardziej wszechstronne wersje dostępne w większej liczbie miejsc oraz zbiór aktualizacji Edytora witryny w połączeniu z imponującym wzrostem wydajności, które pomogą Ci działać płynniej i szybciej.

WordPress 6.5 „Regina” wprowadza także przełomowe narzędzia programistyczne, które zaczną zmieniać sposób korzystania i rozszerzania bloków w celu tworzenia wciągających doświadczeń. Interfejs API Interaktywności otwiera świat kreatywnych możliwości frontendu, podczas gdy interfejs API Block Bindings zapewnia płynne dynamiczne połączenia między blokami i danymi. Te, oprócz innych ulepszeń i aktualizacji przeznaczonych dla programistów, są gotowe, aby pomóc użytkownikom rozwijać się w sposobie tworzenia za pomocą WordPress.

Nowa wersja daje jeszcze więcej możliwości, dzięki nowym funkcjom i ulepszeniom, które pomogą dopracować kreatywną pracę. Odkryj najnowsze dodatki do środowiska deweloperskiego, z nowymi podstawowymi narzędziami, które mogą zmienić przyszłość bloków.

Pozwól, aby oszałamiające i subtelne zwroty akcji przełamującego gatunki brzmienia Reginy zaskoczyły Cię podczas odkrywania wszystkiego, co oferuje nowa wersja systemu WordPress 6.5.

Dodawaj kroje pisma i zarządzaj nimi w witrynie

Nowa biblioteka czcionek daje kontrolę nad istotnym elementem projektu Twojej witryny – typografią – bez kodowania i dodatkowych czynności. Bez wysiłku instaluj, usuwaj i aktywuj czcionki lokalne i czcionki Google w swojej witrynie dla dowolnego motywu blokowego. Możliwość dołączania niestandardowych kolekcji typografii daje twórcom witryn i wydawcom jeszcze większy wybór.

WordPress 6.5: zarządzanie krojami pisma i szczegóły korekt stylu
WordPress 6.5: zarządzanie krojami pisma i szczegóły korekt stylu

Uzyskaj więcej szczegółów z korekt stylu

Pracuj nad kreatywnymi projektami z bardziej kompleksowym obrazem tego, co zostało zrobione – i na czym możesz się oprzeć. Uzyskaj szczegółowe informacje, takie jak znaczniki czasu, szybkie podsumowania i podzieloną na strony listę wszystkich poprawek. Wyświetlaj poprawki z poziomu Style Book, aby zobaczyć zmiany wykraczające poza to, nad czym pracujesz. Poprawki są teraz dostępne także dla szablonów i części szablonów.

Inne ulepszenia

 • Zrób więcej z obrazkami tła w blokach grupy: kontroluj opcje rozmiaru, powtarzania i punktu centralnego, dzięki czemu możesz bawić się subtelnymi lub efektownymi sposobami dodawania wizualnego zainteresowania do układów.
 • Uzyskaj większą kontrolę nad obrazkami w blokach okładek: ustaw proporcje obrazków bloków okładek i łatwo dodawaj kolorowe nakładki, które automatycznie pobierają kolory z wybranego obrazu.
 • Dodaj cień do jeszcze większej liczby bloków: po włączeniu obsługi cieni można tworzyć układy z wizualną głębią lub dodać trochę osobistego wpływu do projektu.
 • Odkryj nowe widoki danych: znajdź i uporządkuj swoje dane w dowolny sposób dzięki widokom danych dla stron, szablonów, wzorców i części szablonów. Ułóż je w tabeli lub siatce z opcją przełączania pól i masowego wprowadzania zmian.
 • Płynniejsze przeciąganie i upuszczanie: poczuj różnicę, gdy przenosisz rzeczy, dzięki pomocnym wskazówkom wizualnym, takim jak przemieszczone elementy w widoku listy lub łatwe przeciąganie do dowolnego miejsca w obszarze roboczym – od początku do końca.
 • Ulepszona kontrola odnośników: łatwo twórz i zarządzaj odnośnikami dzięki bardziej intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i skrótom do ich kopiowania.
WordPress 6.5: pozostałe nowe funkcje
WordPress 6.5: pozostałe nowe funkcje
 • Wprowadź interakcje do bloków za pomocą Interactivity API
  Interfejs API Interactivity oferuje programistom ustandaryzowaną metodę tworzenia interaktywnych interfejsów front-end za pomocą bloków. Upraszcza to proces, z mniejszą zależnością od zewnętrznych narzędzi, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wydajności. Użyj go, aby stworzyć niezapomniane doświadczenia użytkownika, takie jak natychmiastowe pobieranie wyników wyszukiwania lub umożliwienie odwiedzającym interakcji z treścią w czasie rzeczywistym.
 • Połącz bloki z własnymi polami lub inną dynamiczną zawartością
  Połącz podstawowe atrybuty bloków z własnymi polami i korzystaj z wartości tych pól bez tworzenia własnych bloków. Korzystając z Block Bindings API, deweloperzy mogą rozszerzyć te możliwości, aby połączyć bloki z dowolną dynamiczną zawartością – nawet poza własnymi polami. Jeśli dane są przechowywane w innym miejscu, z łatwością skieruj bloki do tego nowego źródła za pomocą zaledwie kilku wierszy kodu.
 • Dodaj narzędzia wyglądu do motywów klasycznych
  Zapewnij projektantom i twórcom korzystającym z klasycznych motywów dostęp do ulepszonego środowiska projektowego. Włącz obsługę odstępów, obramowania, typografii i opcji kolorów, nawet bez korzystania z pliku theme.json. Po włączeniu obsługi, kolejne narzędzia będą automatycznie dodawane w miarę ich tworzenia.
 • Poznaj ulepszenia w obsłudze wtyczek
  Istnieje teraz łatwiejszy sposób zarządzania zależnościami wtyczek. Autorzy wtyczek mogą wykorzystać nowy nagłówek Requires Plugins z oddzieloną przecinkami listą wymaganych wtyczek, prezentując użytkownikom linki do zainstalowania i włączenia wybranych wtyczek w pierwszej kolejności.
 • Aktualizacje wydajności
  Wersja zawiera ponad 110+ aktualizacji wydajności, z imponującym wzrostem szybkości i wydajności w edytorze wpisów i stron. Wczytywanie jest ponad dwa razy szybsze niż w wersji 6.4, a szybkość przetwarzania danych wejściowych jest do pięciu razy większa niż w poprzedniej wersji. Czas ładowania przetłumaczonych witryn poprawił się w tej wersji nawet o 25%.
 • Ulepszenia dostępności
  Wersja zawiera ponad 65 ulepszeń dostępności na całej platformie, dzięki czemu jest ona bardziej dostępna niż kiedykolwiek. Wydanie dodaje poprawki do ustawień kontrastu, widoczności kursora, menu i pozycjonowania elementów, wśród wielu innych, które pomagają poprawić korzystanie z WordPressa dla każdego.
Ikona 6.5

Dowiedz się więcej o WordPressie 6.5

Learn WordPress to darmowe źródło wiedzy dla nowych i doświadczonych użytkowników WordPressa. Zawiera filmy instruktażowe dotyczące korzystania z różnych funkcji WordPressa, interaktywne zajęcia umożliwiające dogłębne zbadanie tematów oraz plany lekcji umożliwiające zagłębienie się w określone obszary WordPressa.

 • Zajrzyj do Przewodnika po WordPress 6.5. Dowiedz się o zmianach w tym wydaniu dzięki szczegółowym notatkom dla programistów, które pomogą Ci tworzyć z WordPress.
 • Przeczytaj uwagi do wydania WordPress 6.5, aby uzyskać informacje na temat instalacji, ulepszeń, naprawionych błędów, współautorów wydania, zasobów edukacyjnych i listy zmian w plikach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WordPress