Inteligentny pierścień Apple Ring może posłużyć też do grania

Patent otrzymany przez Apple na inteligentny pierścień ujawnia co najmniej jedną grę, w którą można grać na tego typu urządzeniu do noszenia.

Zdjęcie patentowe Apple Ring

Już od lat słyszymy, że Apple pracuje nad swoim nowym urządzeniem do noszenia – inteligentnym pierścieniem Apple Ring. Mówi się, że Samsung będzie gotowy do zaprezentowania swojego pierwszego Galaxy Ring podczas kolejnej imprezy Unpacked, która odbędzie się tego lata, a produkcja urządzenia na pełną skalę rozpocznie się w przyszłym kwartale. Po wielu latach zastanawiania się nad pomysłem stworzenia inteligentnego pierścienia, Apple wydaje się być coraz bardziej gotowy na walkę ze swoim rywalem.

Począwszy od prawie dziesięciu lat Apple składał wnioski patentowe dotyczące Apple Ring, w tym jeden na pierścień z aparatem i jeden na pierścień z obsługą NFC, który pozwalałby na wykonywanie płatności zbliżeniowych.

Istotą noszenia inteligentnego pierścienia jest to, że czujniki wbudowane w część urządzenia, która dotyka Twojego palca, mogą generować dane, które następnie są przesyłane do Twojego smartfona.

Użytkownicy inteligentnych pierścieni będą mogli śledzić określone wskaźniki związane ze zdrowiem, kondycją i ćwiczeniami fizycznymi oraz snem. Wyobrażamy sobie, że Apple Ring mógłby współdziałać z Apple Vision Pro. W oparciu o patent przyznany firmie Apple przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) i zauważony przez ItHome (za pośrednictwem Gizchina), pierścień będzie odtwarzał grę „Papier, Kamień, Nożyce”.

Patent skupiał się na wykorzystaniu gestów do poruszania się po funkcjach pierścienia Apple Ring. Mając to na uwadze, patent wyjaśnia, w jaki sposób Apple Ring może wykryć powiązanie między palcem (lub palcami z wieloma pierścieniami) a innymi częściami ciała, aby zrozumieć gesty używane przez osobę noszącą Apple Ring. Patent pokazał, jak inteligentny pierścień może reagować na ściskanie, przesuwanie i trzaskanie palcami.

Apple Ring - papier, kamień nożyce
Apple Ring – papier, kamień nożyce

Osoba nosząca Apple Ring może rysować palcem dłoni drugiej ręki podczas noszenia zegarka Apple Watch, co sugeruje, że Apple Ring można używać do obsługi smartwatcha firmy Apple.

Ciekawie będzie zobaczyć funkcje związane ze zdrowiem, które Apple umieści w Apple Ring. Apple Watch zasłynął z ratowania życia dzięki monitorowi tętna, czujnikowi EKG, czujnikom wykrywania upadków i wypadków oraz czujnikowi tlenu we krwi (który został usunięty z niektórych modeli w wyniku udanej skargi patentowej Masimo). Apple Ring mógłby oferować te same funkcje, chociaż użytkownik musiałby korzystać z ekranu iPhone’a, aby wyświetlić wyniki.

Biorąc jednak pod uwagę niedawny pozew Departamentu Sprawiedliwości przeciwko Apple, w którym twierdzono, że monopolizacja rynku smartfonów pozwala firmie zdominować branżę smartwatchów, technologiczny gigant być może będzie musiał pozwolić, aby Apple Ringwspółpracował z telefonami z Androidem, a nie tylko z modelami iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | PhoneArena