Walkman WM-22 trafił do LEGO Ideas

Ta wersja klasycznego walkmana WM-22 firmy Sony z klocków LEGO posiada otwieraną kieszeń z wyjmowanymi kasetami magnetofonowymi.

Walkman Sony WM-22 LEGO Ideas

Moda się zmienia ale tez cyklicznie powraca i wygląda na to, że kasety mogą powrócić do łask. Producent sprzętu audio Fiio właśnie zadebiutował na tegorocznych targach CES ze swoim najnowszym odtwarzaczem kasetowym retro CP13 i nie powinno minąć dużo czasu, zanim ludzie znów zaczną tworzyć składanki.

Aby przygotować nas na to retro-odrodzenie, konstruktor LEGO Srta.JirafaEnfadada zaprojektował Walkmana Sony na dużą skalę, wykonanego w całości z klocków LEGO… a co najlepsze, faktycznie mieści się w nim kaseta LEGO!

Zanim odtwarzacze MP3 i iPody znacząco zmieniły zasady gry, kasety były głównym standardem w odtwarzaniu muzyki. Samochody miały odtwarzacze kasetowe, ludzie posiadali boomboxy i przez krótki czas Walkman firmy Sony był jednym z najfajniejszych produktów, jakie można było posiadać.

Zaprojektowany do odtwarzania kaset w podróży, Walkman był dziadkiem iPoda. Można przygotować składankę, włożyć ją do odtwarzacza i słuchać muzyki na wbudowanym głośniku odtwarzacza Walkman (jeśli taki posiada) lub na słuchawkach, aby cieszyć się muzyką w sposób prywatny.

Kasety w różnych kolorach do Walkmana Sony WM-22 LEGO Ideas
Kasety w różnych kolorach do Walkmana Sony WM-22 LEGO Ideas

Projekt na forum LEGO Ideas dotyczy walkmana WM-22, dostępnego w kultowej czerwonej kolorystyce. Posiada klasyczną otwieraną kieszeń z przodu, która umożliwia wkładanie i wyjmowanie kaset pomiędzy odtwarzaniem, a przezroczyste okienko pozwala nawet zajrzeć do wnętrza walkmana, aby zobaczyć, która kaseta jest załadowana.

Na obrzeżach znajdują się przyciski pauzy i przewijania do tyłu/do przodu oraz proste pokrętło do regulacji głośności. WM-22 nie posiadał przycisku nagrywania, który posiadało większość droższych modeli, co pozwalało nawet na przechwytywanie dźwięku bezpośrednio na kasetę. Miał jednak wejście mini jack 3,5 mm, które można znaleźć również w tej wersji LEGO (tuż nad przyciskiem głośności), umożliwiające podłączenie słuchawek. Są także 4 różne kasety LEGO do wyboru.

Walkman Sony WM-22 LEGO Ideas (otwarta kieszeń na kasetę)
Walkman Sony WM-22 LEGO Ideas (otwarta kieszeń na kasetę)

Walkman Sony został zgłoszony na forum LEGO Ideas – internetowym panelu, na którym entuzjaści LEGO mogą dzielić się swoimi własnymi dziełami zbudowanymi z klocków LEGO. Na forum społeczność LEGO może głosować na swoje ulubione projekty, a te, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną zamienione w zestawy pudełkowe, które zwykli ludzie będą mogli kupić.

Walkman Sony WM-22 LEGO Ideas (widok z tyłu)
Walkman Sony WM-22 LEGO Ideas (widok z tyłu)

W chwili pisania tego artykułu odtwarzacz Sony Walkman uzyskał już 2192 głosy, a jeśli osiągnie pożądane 10.000 głosów, może potencjalnie zostać wprowadzony do sprzedaży detalicznej! Na stronie internetowej LEGO Ideas możesz głosować na Walkmana Sony (jeszcze przez 587 dni) lub inny swój ulubiony projekt.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Ideas | Yanko Design