Teraz zalogujesz się bez hasła do PlayStation Network

Pora pożegnać się z zapomnianymi – lub trudnymi do zapamiętania – hasłami i logować się szybciej z kluczem dostępu. 

Klucze dostępu (Passkeys) w Playstation network

Sony ogłosiło globalne udostępnienie kluczy dostępu (passkeys) jako alternatywy dla haseł w celu zwiększenia bezpieczeństwa naszej społeczności graczy. Eliminując potrzebę posiadania hasła, klucz dostępu pozwala na szybsze logowanie się, bez narażania bezpieczeństwa konta. Klucze dostępu są bezpieczniejsze niż hasła, lub inne metody autoryzacji. Nie można ich odgadnąć i wykorzystać ponownie, stanowią zabezpieczenie przed phishingiem i wyciekami danych, wnosząc bezpieczeństwo konta na wyższy poziom.

Zobacz też: WhatsApp dodaje obsługę kluczy dostępu w aplikacji na iPhone’a

Klucz dostępu to zamiennik hasła, który zapewnia szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze logowanie do konta PlayStation Network. Umożliwia on dostęp do konta bez podawania hasła. Zamiast tego logujesz się za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera przy użyciu wygodnej metody odblokowywania ekranu urządzenia, takiej jak odcisk palca, skanowanie twarzy lub kod PIN.

Silne i odporne na phishing hasła są zgodne ze standardami Fast Identity Online (FIDO) ustanowionymi przez sojusz FIDO, którego Sony Group jest dumną częścią. FIDO Alliance to globalna organizacja zajmująca się standardami uwierzytelniania, która stara się zmniejszyć zależność świata od haseł poprzez promowanie rozwoju, stosowania i zgodności z najnowocześniejszymi standardami uwierzytelniania w całej bibliotece urządzeń i platform.

Ten standard jest obsługiwany przez główne platformy i urządzenia wiodących firm technologicznych. W ramach sojuszu FIDO Sony współpracowało z członkami głównych firm i instytucji, aby zaprojektować naprawdę ulepszony sposób logowania.

  • Klucz dostępu przyspiesza logowanie, eliminując etap wpisywania hasła, co pozwala szybciej uzyskać dostęp do gier. 
  • Klucz dostępu zmniejsza również podatność na zagrożenia związane z tradycyjnymi systemami opartymi na hasłach: nie można go odgadnąć ani użyć ponownie, jest powiązany z kontem użytkownika w PlayStation Network i dostępny tylko dla niego.  
  • Klucze dostępu są bezpieczniejsze niż hasła, ponieważ są odporne na phishing i inne rodzaje cyberataków, takich jak kradzież danych.

Możesz już teraz zacząć korzystać z kluczy, konfigurując je na swoim koncie. Dodatkową korzyścią jest to, że jeśli na tym samym koncie korzystasz z innych usług Sony, hasła będą działać również z tymi usługami.

Jak aktywować i używać klucza dostępu (Passkey)?

Klucz dostępu można skonfigurować w sekcji zabezpieczeń w menu ustawień zarządzania kontem na PS5, PS4, komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Możesz również odwiedzić strony pomocy technicznej klucza dostępu , aby uzyskać instrukcje krok po kroku i zobaczyć najczęściej zadawane pytania.

Więcej informacji znajdziesz a oficjalnej stronie Playstation: playstation.com/passkey.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sony Interactive Entertainment