Dzięki tej apce możesz używać iPada jako gładzika graficznego dla Maca

„Astropad Slate” to nowa aplikacja mobilna, która zamienia iPada w gigantyczny gładzik do precyzyjnych prac graficznych na komputerze Mac.

Aplikacja „Astropad Slate Pen Tablet”

Nowa aplikacja mobilna o nazwie Astropad Slate Pen Tablet skutecznie pozwala używać iPada jako gigantycznego gładzika dla komputera Mac. Firma Astropad twierdzi, że pomysł na Astropad Slate Pen Tablet pojawił się, gdy Apple ogłosiło funkcję Apple Pencil Hover. Dlatego firma zdecydowała się spróbować emulować tradycyjne gładziki graficzne bez ekranu, takie jak linie Intuos i One firmy Wacom na iPadzie.

Zobacz też: Dwuczęściowa klawiatura NocFree Lite Split można łatwo dopasować do siebie!

Dla tych, którzy chcą używać iPada jako gigantycznego gładzika, Slate umożliwia korzystanie z pozycjonowania względnego. Oznacza to, że kursor porusza się swobodnie po ekranie komputera Mac. Dostępna jest również obsługa gestów, która umożliwia szczypanie, powiększanie i przewijanie, podobnie jak na gładziku.

Możesz jednak włączyć pozycjonowanie bezwzględne, jeśli chcesz czegoś, co bardziej przypomina tablet graficzny. Oznacza to, że iPad skaluje się, aby odwzorować cały ekran komputera Mac, zatem gdziekolwiek dotkniesz iPada, kursor będzie się przesuwał na ekranie.

Obsługuje także nową funkcję Apple Pencil Hover, która pozwala użytkownikom przesuwać Apple Pencil po powierzchni iPada, a następnie stukać, aby kliknąć. W przypadku iPadów i rysików Apple Pencil, które nie obsługują Hover, może to symulować. Użytkownicy mogą lekko przeciągnąć Apple Pencil nad iPadem, a następnie stuknąć, aby kliknąć.

Dołączona funkcja pisma odręcznego umożliwia użytkownikom pisanie w polu wprowadzania pisma odręcznego w aplikacji Astropad Slate i wyświetlanie tekstu na komputerze Mac.

Funkcje aplikacji „Astropad Slate Pen Tablet”
Funkcje aplikacji „Astropad Slate Pen Tablet”

Aplikacja Astropad Slate Pen Tablet kosztuje 99 ,99 zł (19,99 dolarów) i do działania wymaga iPada z systemem iPadOS 15.0 lub nowszym oraz komputera Mac z systemem macOS 11.0 lub nowszym.

Obecnie Slate współpracuje obecnie tylko z komputerami Mac. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie aplikacji Astropad Slate.

Dla tych, którzy są zainteresowani używaniem Slate do działania jako tablet graficzny, firma sugeruje sprawdzenie rysika Rock Paper Pencil firmy Astropad.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Astropad | AppleInsider