TVP ABC obchodzi dziś 10. urodziny

Z okazji 10. urodzin stacji na antenie TVP ABC, stronie internetowej i social mediach na dzieci czeka mnóstwo atrakcji.

10 lat TVP ABC

W czwartek 15 lutego 2024 rokuTVP ABC świętuje swoje 10. urodziny. Z tej okazji na antenie, stronie internetowej i w mediach społecznościowych na dzieci czeka mnóstwo atrakcji m.in. nagrody w Urodzinowym Maratonie Konkursowym oraz fantastyczne niespodzianki w formie ukochanych bajek i programów.

TVP ABC stale rozwija swoją ofertę i wciąż pozostaje liderem wśród kanałów dziecięcych dostępnych na rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych widzów został uruchomiony wirtualny kanał TVP ABC 2, który zapewnia dzieciom w wieku 3-6 lat rozrywkę i naukę na najwyższym poziomie, Alfa TVP dla nastolatków oraz aplikacja Kraina ABC, dostępna na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.

W tej bezpiecznej dla dzieci przestrzeni funkcjonuje sześć stref: programy i seriale animowane TVP ABC, piosenki z autorskich programów, gry edukacyjne oraz usypianki. Udostępniane treści są bezpieczne i dostosowane do potrzeb najmłodszych i ich rodziców.

Od 2017 roku TVP ABC wyprodukowało ponad 20 audycji własnych m.in: „Cześć, czy mogę Cię zjeść?”, „Studio ABC”, „Alchemik”, ,,Przyjaciele”, „Zwierzaki Czytaki” oraz „Figu Migu na planecie Czochras”- specjalna propozycja dla dzieci głuchych i niedosłyszących.

W 2023 roku TVP ABC wyprodukowało serial dla młodzieży – ,,Tylko nie piątek”. Antena rozwija ofertę teatralną dla najmłodszych i emituje wyjątkowe spektakle ,,Opowieść wigilijną”, ,,Misję Lolka Skarpetczaka” oraz ,,Kopciuszka”.

Zobacz też: TVP Polonia, Alfa TVP oraz Belsat TV znów w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-6

Na zlecenie TVP ABC wykonano polski dubbing do wielu docenionych przez młodych widzów i ich rodziców seriali animowanych, takich jak: „Heidi”, „Super Wings”, ,,Dino Ranczo”, ,,Idefiks i Nieugięci” „Ronja, córka zbójnika”, „Przygody Tomka Sawyera”, ,,Tajemnicze Złote Miasta”, czy „Inazuma Eleven Go”.

TVP ABC wspiera wydarzenia kulturalne, edukacyjne i sportowe oraz promuje nowości wydawnicze, włączając się w ten sposób w popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Na stronie abc.tvp.pl organizowane są maratony konkursowe z atrakcyjnymi nagrodami. W 2021 roku została wprowadzona nowa oprawa kanału, w której wykorzystano Literaki, odświeżony został logotyp, a strona internetowa stała się bardziej nowoczesna i intuicyjna.

Z okazji swoich 10. urodzin TVP ABC przygotowała specjalną ofertę programową. Z tej okazji w czwartek, 15 lutego zaprasza na premierowy, urodzinowy odcinek ,,Studia ABC”, w którym widzowie dowiedzą się, jakie były początki anteny oraz poznają kulisy powstawania najlepszych w Polsce programów dla dzieci.

Smacznie, kolorowo i urodzinowo będzie także w: ,,Alchemiku”, ,,Cześć, czy mogę Cię zjeść”, ,,Halo, halo!” i u ,,Domisiów”. Świętować z anteną będą także bohaterowie seriali animowanych, m.in..: ,,Trefliki”, ,,Molang”, ,,Król Maciuś Pierwszy”, ,,44 Koty”, mieszkańcy ,,Dino Ranczo”, ,,Henrietta”, ,,Tangramiaki” i ,,Myszkieterowie”.

W tym wyjątkowym dniu, na antenie kilka razy pojawi się specjalny urodzinowy teledysk, w którym widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć ulubionych bohaterów.

Tego dnia rusza także Urodzinowy Maraton Konkursowy. Do 19 lutego 2024 roku na stronie abc.tvp.pl o godz. 9.00 publikowane będzie pytanie konkursowe wraz z regulaminem oraz informacją o nagrodzie. Na pytanie będzie można odpowiadać do godz. 20.00 danego dnia, w którym pojawi się pytanie. Z nadesłanych odpowiedzi zostanie wyłonionych po 5 laureatów, którzy brali udział w zabawie każdego dnia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska