Ile maksymalnie kart można otworzyć w Safari?

Przeglądarka internetowa Safari na iPhone’a obsługuje maksymalnie 500 otwartych kart – kolejną kartę otworzysz, gdy jakąś zamkniesz.

Otwarte karty w Safari pod systemem iOS

Jedne z użytkowników Reddita sprawdził, ile można otworzyć najwięcej kart w przeglądarce internetowej Safari, zanim pojawi się ostrzeżenie systemowe, a nowe karty nie mogą być już otwierane w zwykły sposób. Okazuje się, że ta liczba to 500 otwartych kart.

Dla tych, którzy nie zamykają nieużywanych kart w Safari, mam dobra wiadomość – istnieją możliwości i sposoby na otwarcie jeszcze większej liczby kart. Jeśli znajdziesz link w jednej z 500 otwartych kart, możesz go dotknąć przez długi czas i otworzyć w nowej karcie pomimo ograniczeń Apple’a. Wtedy będziesz mieć już 501 otwartych kart. A jeśli 500 otwartych kart w Safari z przodu i z tyłu nie wystarczy, możesz po prostu otworzyć kolejne 500 kart w trybie prywatnym.

Jeśli natomiast zdajesz sobie sprawę, że faktycznie straciłeś kontrolę nad swoim życiem i lepiej byłoby zamknąć nieużywane karty , to można to zrobić za pomocą kilku machneć palcem.

Aby zamknąć jedna kartę, stuknij w ikonę dwóch kwadratów nachodzących na siebie, a następnie stuknij w „x” w kółku w prawym górnym rogu karty, aby ją zamknąć. Aby jednocześnie zamknąć wszystkie karty w danej grupie kart, dotknij i przytrzymaj przycisk Gotowe, a następnie stuknij w Zamknij wszystkie karty.

Przeczytaj także: 5 powodów, dla których warto używać Safari zamiast Chrome’a

Jeśli nie chcesz tego robić manualnie, w Ustawieniach Safari systemu iOS znajdziesz pozycję Zamknij karty – możesz po prostu wybrać, czy stare karty mają być automatycznie zamykane po dniu, tygodniu lub miesiącu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Appgefahren | Apple