„Oppenheimer” od 21 marca na SkyShowtime

SkyShotime zdradził datę udostępnienia filmu „Oppenheimer” w swoim serwisie streamingowym i udostępnił zapowiedź wideo.

„Oppenheimer” (film, 2023)

Już za nieco ponad miesiąc polscy subskrybenci serwisu streamingowego SkyShowtime będą mogli obejrzeć w ramach abonamentu doceniany film Oppenheimer, który zadebiutował w kinach w lipcu zeszłego roku. Tytuł pojawi się w bibliotece SkyShowtime dokładnie 21 marca 2024 roku.

Może Cię zainteresować także: „Mission: Impossible – Dead Reckoning” od 9 lutego na SkyShowtime

Oppenheimer, obok Barbie, był jednym z najchętniej oglądanych filmów ostatnich miesięcy. Można go oglądać w serwisach VoD już od jakiegoś czasu, ale za dostęp trzeba dodatkowo zapłacić. W marcu będzie można obejrzeć go w ramach standardowej subskrypcji do serwisu SkyShowtime.

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego.

Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Na kanale platformy na YouTubie został zamieszczony zwiastun z zapowiedzią premiery:

O filmie „Oppenheimer”

  • scenariusz i reżyseria: Christopher Nolan
  • zdjęcia: Hoyte Van Hoytema
  • muzyka: Ludwig Göransson
  • producent wykonawczy: James Woods
  • gatunek: Biograficzny, Dramat
  • produkcja: USA, Wielka Brytania
  • premiera: lipiec 2023 r.
  • obsada: Cillian Murphy (J. Robert Oppenheimer), Emily Blunt (Kitty Oppenheimer),
    Matt Damon (Leslie Groves), Robert Downey Jr. (Lewis Strauss), Florence Pugh (Jean Tatlock), Kenneth Branagh (Niels Bohr), Rami Malek (David Hill), Josh Hartnett (Ernest Lawrence), Casey Affleck (Boris Pash), Gary Oldman (Harry Truman), Benny Safdie (Edward Teller) i inni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SkyShowtime