Oto nowy flagowy model OnePlus 12

Zaprezentowany smartfon imponuje wydajnością dzięki Trinity Engine, świetnymi aparatami 4. generacji rozwiązań Hasselblad dla urządzeń mobilnych oraz eleganckim, klasycznym wzornictwem.

OnePlus 12

OnePlus oficjalnie zaprezentował nowego flagowego smartfona – OnePlus 12 na Pragati Maidan w New Delhi. Najnowszy model jest owocem dziesięcioletnich dążeń marki do doskonałości i tworzenia wyjątkowych innowacji. Został on wyposażony w procesor Snapdragon® 8 3. generacji, autorską platformę wydajności Trinity Engine oraz 4. generację systemu aparatów Hasselblad Camera for Mobile. OnePlus 12 otrzymał również wyświetlacz 2K z odświeżaniem 120 Hz ProXDR szybkie ładowanie SUPERVOOC 100W i ładowanie bezprzewodowe AIRVOOC 50W.

Zobacz także: OnePlus Buds 3 z ANC i w przystępnej cenie!

Sercem OnePlus 12 jest najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon® 8 3. generacji, ultrainteligentny chip zapewniający najwyższą wydajność pracy i efektywność energetyczną z nawet 30% lepszą wydajnością procesora i 25% lepszą wydajnością GPU. Wyposażony w autorski silnik Trinity Engine, 16GB pamięci RAM LPDDR5X i 512GB pamięci ROM UFS 4.0, debiutujący smartfon może utrzymywać aplikacje w tle przez 72 godziny. Ponadto OnePlus 12 jest pierwszym urządzeniem z procesorem Snapdragon 8 3. generacji, które zostało zatwierdzone jako Snapdragon Spaces™ Ready. Pozwoli to programistom na wprowadzenie w życie pomysłów XR i wyzwolenie pełnego potencjału AR.

OnePlus 12 wykorzystuje wiodący w branży system chłodzenia Dual Cryo-velocity VC Cooling, obejmujący strukturę rozpraszania 3D i podwójną konstrukcję VC z największą w historii marki powierzchnią 9140 mm, tym samym rewolucjonizując przepływ chłodziwa i znaczne zmniejszenie możliwości przegrzania.

Gry mobilne na OnePlus 12

Wykonany w procesie produkcyjnym odlewania ciśnieniowego unibody, większy VC konsekwentnie pochłania ciepło z mniejszego VC, co przyspiesza cały proces rozpraszania ciepła, dzięki czemu OnePlus 12 jest wszechstronnym towarzyszem maratonów gier, profesjonalnej edycji wideo przy jednoczesnym ładowaniu bez ryzyka przegrzania.

Najnowszy smartfon wyposażony jest w dużą baterię 5400 mAh oraz technologię szybkiego ładowania 100W SUPERVOOC Endurance Edition, która umożliwia naładowanie urządzenia od 1% do 100% w 26 minut. OnePlus 12 ponadto otrzymał długo wyczekiwane przez użytkowników ładowanie bezprzewodowe AIRVOOC o mocy 50W.

OnePlus 12 w kolorze zielonym

W efekcie prac nad wydajnością, OnePlus 12 udowadnia, że jest w stanie uruchomić Genshin Impact w maksymalnych ustawieniach w trakcie rygorystycznych 3-godzinnych sesji testowych, osiągając tym samym imponującą, stałą liczbę klatek na sekundę na poziomie 57,4 FPS. Ponadto, wydajność baterii pozwala na 5,5 godziny ciągłego nagrywania wideo w rozdzielczości 1080p, działając z częstotliwością 30 Hz. Stabilną łączność zapewni również wielokierunkowa antena składająca się z łącznie 16 elementów.

Kinowe wrażenia

OnePlus 12 z wyświetlaczem o rozdzielczości 2K z odświeżaniem 120 Hz ProXDR zasilany przez układ pikseli BOE blue diamond, pozwala osiągnąć szczytową jasność nawet 4500 nitów – jak dotąd najjaśniejszy ekran spośród smartfonów OnePlus. ProXDR zapewnia bezstratną jakość obrazów o wysokim zakresie dynamiki i bogatym spektrum kolorów, oddając wysoką szczegółowość. Ekran dorównał 18 rekordom wydajności odtwarzania DisplayMateA+, a skuteczna redukcja emisji światła niebieskiego i inteligentna dostosowania temperatury barw do otoczenia zapewniła certyfikat Eye Care przyznawany przez TÜV Rheinland.

Wyświetlacz wyposażony jest w technologię LTPO, która umożliwia automatyczne przełączanie się między częstotliwością odświeżania od 1 do 120 Hz w zależności od preferencji użytkownika i sposobów korzystania z urządzenia, jednocześnie utrzymując niski pobór energii. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wrażenia z użytkowania z telefonu, wyposażono go również w technologię Dolby Vision.

Zapaleni gracze poszukujący wciągających wrażeń otrzymają w OnePlus 12 HyperRendering. Technologia oparta jest o algorytmy OnePlus i niezależny procesor obrazu Pixelworks X7, który pozwala wyświetlać w wysokiej rozdzielczości z odświeżaniem 120 Hz w każdej grze, co zapewnia również Interpolacja klatek3 przy jednoczesnej kalibracji kolorów HDR w czasie rzeczywistym. Najnowszy OnePlus 12 otrzymał funkcję Aqua Touch, który wykrywa krople wody na ekranie i umożliwia korzystanie z urządzenia również w czasie deszczu.

Wyjątkowy styl fotografii Hasselblad

Współpraca z Hasselblad pozwala tworzyć wyjątkowe obrazy dzięki narzędziom i wspieranym przez algorytmy przetwarzanie obrazu. Telefon otrzymał system potrójnych aparatów. Na pokładzie premierowgo smartfona znajdują się szerokokątny aparat Sony LYT-808 o rozdzielczości 50 MP, przysłona ƒ/1,6 i matryca o rozmiarze 1/1,4 cala, a także 3-krotny teleobiektyw peryskopowy OV64B z 6-krotnym zoomem, a ultraszerokokątny aparat umożliwia 114°-stopniowe pole widzenia w rozdzielczości 48 MP.

OnePlus 12 oferuje zakres zoomu fotograficznego od 3x do 120x. Najnowszy algorytm RAW HDR firmy OnePlus dodatkowo zwiększa zdolność telefonu do kontrolowania światła poprzez analizę krajobrazów i balans pomiędzy światłem i cieniem, wspierany przez redukcję czerwonych odblasków i artefaktów na obrazie.

Nowoczesne, eleganckie wzornictwo

OnePlus 12 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – zielonym (Flowy Emerald) i czarnym (Silky Black). Inspiracją dla projektantów OnePlus przy tworzeniu designu była natura, a konkretnie – rzeka Dart w Nowej Zelandii. Dodatkowo wykorzystali oni technikę akwaforty, która sprawia, że telefon wyróżnia się na tle konkurencji.

Ceny i dostępność w Polsce

Smartfon OnePlus 12 trafi do sprzedaży w Polsce w 23 stycznia 2024 roku, a jego ceny kształtują się w następujący sposób:

  • 12 GB + 256 GB – 4499 zł
  • 16 GB + 512 GB – 4999 zł

W sprzedaży premierowej najnowsze smartfony OnePlus 12 i OnePlus 12R można zamówić w specjalnej ofercie z i zyskać 400 zł zwrotu. Dodatkowo przy zakupie modelu OnePlus 12 w zestawie dodawane są słuchawki OnePlus Buds Pro 2. Oferty u wybranych partnerów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus Polska